Bugünkü
Takvim

CIAmaat

Yapı'ya bağlı polislerin CIA ajanları tarafından eğitildiği kesinleşti. Alaattin Y. adındaki polis memuru ve cemaat abisi, örgütün İstanbul'daki evlerinde, ABD'li ajanlardan gizli eğitimler aldığını açıkladı. İsimleri de tek tek emniyete bildirdi

ABONE OL
CIAmaat
FETÖ üyelerinin CIA tarafından eğitildiği resmiyet kazandı. Cemaat evlerinde ağabeylik yaptığını itiraf eden Alaattin Y., kendisinin de Yapı tarafından dinlendiği ortaya çıkınca Sivas ve İstanbul Emniyet Müdürlüklerinde iki ayrı ifade verdi. Paralel Yapı ile CIA'nın ilişkilerini deşifre etti. Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu'nu (PMYO) bitirip 2006 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda göreve başladığını anlatan Alaattin Y., görevi sırasında CIA ajanlarınca eğitildiğini anlattı. Öğrencilik yıllarından itibaren cemaat ağabeyliği yaptığını ve yapıya çok sayıda eleman kazandırdığını söyleyen şahıs, kendisi ile irtibatlı örgüt mensuplarının isimlerini tek tek emniyete verdi. Alaattin Y.'nin ifadelerinin bir kısmı şöyle:

PARA İLE ÖĞRENCİ TOPLADIM
Diğer dershanelerden Polis Akademileri'ne, Harp Okulları'na gönderilmek üzere öğrenci tespit etme görevi yaptım. Cemaate, diğer dershanelerden para karşılığı öğrenci topladım. Özellikle Harp Okullarına sokulacak öğrenciler, cemaat dershanelerine gönderilmiyor, diğer dershane ve okullardan seçiliyordu.

Ses, Büyük, Final, Özgün Sistem dershanelerinden 20'den fazla kişiyi PMYO'ya yönlendirdim ve cemaate kazandırdım.

CIA İLE İHANET DERSLERİ
2008 yılında beni bir akşam Bakırköy İncirli'de bir eve götürdüler. Yusuf ve 2 Amerikalı vardı. Bana, İngilizce havaalanında 'şut altı' tabir edilen yerden kaçak bagaj nasıl çıkar, etiketler nasıl değiştirilir, havaalanında kamerasız alan nasıl oluşturulur, kör noktalar nasıl tespit edilir, transit yolcuların pasaportları ve kimlikleri nasıl değiştirilir, 3 saatlik dersle anlattılar... Amerikalılardan birine "Asker misiniz" diye sordum. "Hayır" cevabını verdi. Çıkışta "Biz niçin CIA'cılardan eğitim alıyoruz" diye sordum. Bana "Orasını karıştırma" dediler.

KRİTİK BİLGİLERİ PAYLAŞTILAR
15-20 gün sonra Şirinevler'deki cemaat evine bu iki Amerikalı ile beraber geldiler. Yanlarında laptop vardı. 2 etütlük ders yaptık. Toplam 4- 5 saat kadar sürdü. Terminal binalarının kroki çizimleri, pasaport bankolarına geliş yönleri, gelecek ajanı seçtiğin polise yönlendirme, pasaportsuz giriş ve çıkışlarda en sağlam yöntemlerin belirlenmesinden bahsedildi. Bana havaalanı ve terminal binalarıyla ilgili çok soru sordular, bilgi alıp ayrıldılar.

Fatih ULAŞ

kalan karakter 1000

X X

ALLAH,IN LANETİ ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN.KAFİR ZALİMLER...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.11.2015 21:59
misafir misafir

gerçekten en büyük abilerinin cıa (graham fuller) olduğu zaten biliniyordu ama bizdeki aydınlar dağdaki izmarit toplayan cici çocukları parlatmakla meşguldüler!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.11.2015 18:20
arif arif

Allah insanlara akılla, iradeyle hareket etme yeteneği vermiş, hayvanlardan en büyük farkı, hâlâ masum alt taban geyiğine girenler var mı acaba, bunların ne mal olduklarını anlamak için itiraf etmelerini beklemeye gerek yok, ben 2010'de ilk defa karşılaştığım bu insanların 4-5 ay içinde ne mal olduklarını anladım, bunu anlayamayanların artık yapacağı bir şey yok, Rabbim gözlerine perde çekmişse dua etsinler de o perde kalksın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 24.11.2015 10:46
selami selami

söz konusu vatan olduğunda bütün herşey teferruattır .Şimdi bu itirafları yapan kişi neden bu kadar beklemiş .Bu işte samimiyetten öte riya var gibi bekleyip görelim hangi taraf daha üstünse ondan yana dururuz mantığı

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 24.11.2015 10:40
adil adil

İhanet

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 24.11.2015 10:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.