Bugünkü
Takvim

Nakavt!

Paris saldırılarının keşfinde ve organizasyonunda yer alan , boks müsabakası bahanesiyle ülke ülke dolaşıp, kanlı eylemler planladı. Türkiye'de ise G20 Zirvesi'ne de saldırı hazırlığı yaparken yakalandıkları iddiası ortaya atıldı.

ABONE OL
Nakavt!
FRANSA'nın başkenti Paris'te 132 kişinin öldüğü saldırıların organizasyonu ve keşfinde yer alan Ahmed Dahmani'nin DAEŞ'in kara kutusu olduğu ortaya çıktı. Cezaevinde özel hücreye konulan Dahmani'nin, Paris'te öldürülen Abdelhamit Abaaoud ile defalarca görüştüğü belirlendi. Dahmani'nin boks maçları bahanesiyle ülke ülke dolaşıp, eylem planladığı da anlaşıldı.

ABAAOUD'LA DEFALARCA GÖRÜŞTÜ
Paris saldırılarının ardından Suriye'ye geçmek üzere geldiği Antalya'da yakalanan Ahmed Dahmani ile Ahmet Tahir ve Muhammed Verde adlı DAEŞ militanları tutuklanarak Alanya Cezaevi'ne konuldu. Özel hücrede tutulan ve kimse ile görüştürülmeyen Dahmani'nin DAEŞ'in Avrupa'daki kara kutusu olduğu belirlendi. Dahmani'nin cep telefonunun incelemesinde Paris'te öldürülen terörist Abdelhamit Abaaoud ile saldırıların olduğu gün ve öncesinde defalarca görüştüğü ortaya çıktı. Dahmani'nin Suriyeli iki DAEŞ militanı Ahmet Tahir ve Muhammet Verde ile de 20'den fazla görüşme yaptığı tespit edildi.

MANAVGAT'I ÇOK BEĞENMİŞ
Manavgat Cumhuriyet Savcısı Osman Çabuk tarafından 8 saat sorgulanan Dahmani, Manavgat'ı kartpostalda görüp beğendiğini 2 ay önce tatil paketi satın aldığını söyledi. Suriye'den gelen DAEŞ militanları ise tam tersi ifadeler ile Dahmani'ye ele verdi. Dahmani'nin Belçika'da boks yaptığı, müsabaka adı altında dikkat çekmeden Fransa, Almanya, Hollanda ve Rusya'ya sık sık gidip geldiği, DAEŞ için görüşmeler yaptığı, eylem planları hazırladığı öne sürüldü. 26 yaşındaki Dahmani'nin dağ kamplarına katılarak formunu koruduğu belirlendi.


Fas asıllı Belçika vatandaşı Brüksel Boks Akademisi'ne kayıtlı boksör olarak görünüyor. Bu kimliğini kullanıp Avrupa'yı dolaşan ve kanlı eylemlerini planlayan Dahmani, son saldırının ardından kaçarken, Türk polisi tarafından nakavt edildi.

HEDEF G20 MİYDİ?
Antalya'da kıskıvrak yakalanan 3 DAEŞ militanının 15-16 Kasım'da Belek'te düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'ne yönelik eylem planladığı öne sürüldü. 26 ülke liderinin yer aldığı zirveyi hedef aldıkları iddia edilen militanların nasıl bir eylem planladıklarıyla ilgili ise bilgi verilmedi. Fransa'nın iadesini istediği 'Ebu Ahmed Belciki' kod adlı Ahmed Dahmani ile Ahmet Tahir (29) ve Muhammet Verde (23), 'Terör örgütü mensubu olmak' ve 'evrakta sahtecilik' suçlarıyla yargılanacak.

İbrahim OKUMAMIŞ-Erdoğan ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

misafir3 misafir3

pkk bas hayvanlari elini kolunu salayim geziyor
teroristi geri vermeyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.11.2015 16:40
misafir3 misafir3

iyi yakalanmis.ama fransa,ya verilmesin.onlar bizim terorestleri vermiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.11.2015 16:38
buyukkral35 buyukkral35

yok abi fransaya vermeyelim bu adamlar "özgürlük savaşçısı" olabilirler

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.11.2015 12:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.