Bugünkü
Takvim

Ada Erkan'ı

, 1987'de 'Diplomasız' olarak 'ne girdi. Erkan'ı işe alan personel müdürü H.A, eşinden boşanıp Fulya'yla evlendi. Evrakları inceleyen Maliye, kadının 28 yılda aldığı 600 bin lirayı geri istedi...

ABONE OL
Ada Erkan'ı
CHP'Lİ 'nde tam anlamıyla bir skandal ortaya çıktı. Kimliksiz ve diplomasız olarak Adalar Belediyesi'nde memuriyete başlayan ve müdürlüğe kadar yükselen 'dan Maliye Bakanlığı 1987 yılından bu zamana kadar aldığı maaşları faiziyle birlikte geri istedi. Geçen Mart ayında TAKVİM'in, kamuoyuna duyurduğu sahtekârlıkla ilgili bakanlık tam 28 yıl sonra harekete geçti. İstanbul Defterdarlığı'ndan Erkan'ın bugüne kadar aldığı maaşın hesaplanarak mahkemeye gönderilmesini istedi. Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık suçlarını işlediği kesinleşen kadının, hem memurluktan atılma hem de bugüne kadar aldığı maaşı faiziyle devlete geri ödemesini istedi. Defterdarlık yaptığı hesapta halen Adalar Belediyesi'nde nikah memuru olarak görev yapan Erkan'ın 600 bin TL zimmet çıkardığı belirlendi. 22 Aralık'ta Anadolu Adliyesi 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak olan karar duruşmasında kadının, diplomasını ibraz edemediği ve sahtekarlık yaptığı iddianamede de yer aldı.

DİPLOMASINI 2006'DA ALDI
Savcılığa ifade veren memure, 'Kimse bana diploman var mı? diye sormadı" dedi. 10 yıla kadar hapis istemiyle de yargılanacak olan kadın, ilkokul diplomasını 2006 yılında aldığı belirlendi. Belediyede üst düzey sorumluluk alanı olan Erkan'ın iddialarla ilgili savcılıkta belediyedeki diğer usulsüzlüklerle ilgili itiraflarda bulunduğu söylendi.


Personelin bütün özlük dosyalarının bulunduğu Erkan'la ilgili savcılığın, 'İlişiğinin kesilmesi' yönünde görüş bildirmesine rağmen, başkanının, 'Yargılama sonuçlansın' diyerek bu görüşü dikkate almadığı öğrenildi.

Erhan ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

chp....kurda..koyun emanet etmeye benzer...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 18.11.2015 12:46
hasan hasan

bu hanımefendinin evlendirdigi kişiler geri çagırılıp,diplomasız bir kişi tarafından evlendirildiniz sizin nikahınız geçersizmi denilecek?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır3
cevapla 18.11.2015 08:26
münhasır münhasır

Yasaların zamanlara yönelik değişimlerini de takip edeersek evlilik için diploma istenmesi ile işyerinde mesleki çalışma için diploma aynı kategoride midir?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.11.2015 15:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.