Bugünkü
Takvim

Saygın !

Sevgililer gününde 3 çocuk annesi eşini bıçaklayarak öldüren sanığa önce ömür boyu hapis cezası veren mahkeme, haksız tahrik ve saygın tutum indirimiyle cezayı 20 yıla indirdi

ABONE OL
Saygın cinayet!
Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'nde 36 yaşındaki İbrahim Yılmaz kendisini aldattığını iddia ettiği 12 yıllık eşi 28 yaşındaki Meryem Yılmaz'ı geçen 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü. Tutuklanan İbrahim Yılmaz'ın yargılaması 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. kendisini savunan zanlı, "Meryem'in telefonunda yabancı numara gördüm. Birinin rahatsız ettiğini söyledi. Tespit edeceğimi söyleyince bir esnafla ilişkisi olduğunu söyledi. Çocuklarım için affettim.

EVİNE ÇARŞAFLA GİRDİ
Olay günü bana 'Sen çok safsın. İlişkimi bildiğin halde beni öldürmüyor, boşamıyorsun' dedi. Önce kahveye gittim Biraz sonra eve gelip üst kattan çarşafla balkona inip eve girdim. Çocukları komşuya gönderdim. Söylediklerini tekrarlayınca mutfaktan bıçak aldım. Meryem kaçtı. Ben de peşinden gittim. Kendisini tutunca 'yapma' dedi ve yere çöktü. Bu sırada belinden bıçakladım. 'Yapma beni öldürüyorsun' dedi ve dizlerinin üstüne çöktü" dedi. Eş katiline önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası veren mahkeme, haksız tahrik ve saygın tutum indirimi uygulayarak cezayı 20 yıla indirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.