Bugünkü
Takvim

Doğan'a kaçakçılık sorgusu

Hürriyet'in patronu , Petrol Ofisi'nde akaryakıt kaçakçılığı yaptığı suçlamasıyla savcıya tam 3 saat verdi

ABONE OL
Doğan'a kaçakçılık sorgusu
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2008'de Doğan Grubu yöneticilerinin de bulunduğu 50'ye yakın şüpheli hakkında açılan Petrol Ofisi () soruşturma dosyasını yeniden açtı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, şüphelilerin lerini almaya başladı. Gümrük vergisini eksik ödeyerek akaryakıt kaçakçılığı yapmakla suçlanan şüpheli ve müştekiler, bir bir adliyeye çağrıldı. İşadamı Hayyam Garipoğlu da müşteki olarak geçtiğimiz Cuma günü ifade vermiş 'dan şikayetçi olmuştu. "Doğan Grubu hakkımda sayısız haber yaptı. Beni zor duruma düşürdüler" diye konuşmuştu.

3 SAAT SORGULANDI
Soruşturma kapsamında dün ise Aydın Doğan şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Saat 10.00'da İstanbul Adliyesi'ne protokol kapısında giren Doğan, 7 avukatı ile birlikte 7. kattaki Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na çıktı. Soruşturma Savcısı Adem Meral'in sorularını cevaplandırdı. Yaklaşık 3 saat sorgulanan Doğan'ın ifadesinde kaçakçılık iddialarını reddettiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında 13 Temmuz 2015'te Doğan'ın kızı Hanzade Doğan Boyner'in şüpheli sıfatıyla ifadesi alınmıştı... Boyner "Soruşturmaya konu olan Point ve Pouk şirketleri Petrol Ofisi'nin bağlı kuruluşlarıdır. Ancak benim görev aldığım süre içerisinde şirketlerin her ikisi de tasfiye aşamasındaydı" diyerek iddiaları reddetmişti.

Nazif KARAMAN

kalan karakter 1000

MUSTAFA MUSTAFA

Bunlar iyi günlerin dogancım. pijamayla başbakanları karşıladığın günler geride kaldı. O paraları nasıl kazandın hepsinin hesabını vereceksin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 17.11.2015 08:43
erdogan hayranı erdogan hayranı

eyyyyy dogan sıra sana geldı hesap zamanı hesapp

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 17.11.2015 06:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.