Bugünkü
Takvim

KapitALİst!

Parayla oynayan işadamı , 'in ortadan kalkması gerekir' dedi. Bu açıklama sanal alemi gülmekten kırdı geçirdi. Vatandaştan 'Servetini bağışla' yorumları geldi...

ABONE OL
KapitALİst!
Ücretli emeğin, üretim sürecinde sömürülmesine dayanan kapitalizm, zengin ettiği işadamlarını memnun edemedi! Bunlardan biri de Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç idi. "Eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir" diyen Koç, sanal alemin en çok konuşulan konularının başına yerleşti. "Ali Koç sendika başkanı olsun" yorumlarının ardı arkası kesilmedi. Türkiye'nin en zenginleri arasında yer alan Koç grubu, paraya para demedi! Serveti 8 milyar doları geçti. Daha önce gelir dağılımındaki adaletsizliğe dikkat çekerek, "İşçi ücretleri düşük" diyen , bir anda işçi dostu kesildi. Ancak işadamı, Divan Pastanesi İmalathanesi'nde haklarını aradıkları için tazminatsız olarak işten atılan 53 işçiyi görmezden geldi!

'GELİR DAĞILIMINDA AYRIM VAR'
İşadamı Koç, ilginç çıkışlarıyla yine şaşırtmaya devam etti. Antalya'da düzenlenen B20 zirvesinde konuşan Ali Koç, İkinci Dünya Savaşı'na göre gelirin 50 kat arttığını, ancak gelir dağılımına bakıldığında büyük bir ayrım olduğunu söyledi. Koç, "Buradaki eşitsizliği anlamak için Einstein olmaya gerek yok. Eşitsizliği asgari düzeye indirmek için yapılacak çok fazla senaryo var. Paradigmalar değişmeli. Eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir" dedi. Sendikacılar, Koç'un işçi haklarını savunan açıklamalarını överek, "Ali Koç Türk İş Başkanı olsun" dedi. Sanal alem de Koç'un açıklamalarına kilitlendi. Yapılan yorumlar ise oldukça ilginç ve komikti.

MÜLTECİ ÇAĞRISI
İşadamı Ali Koç'un da aralarında yer aldığı B20 görev güçleri bir yıllık çalışmayı değerlendirdi. Koç, "Genç işsizliğin sosyal patlamalara neden olacağını gördüm. 60 milyon mültecinin yarısı gençlerden oluşuyor. Mülteci becerilerinin artması için özel ve kamunun birlikte hareket etmesi gerekiyor. Aksi halde genç işsizliğe katkı sağlayacak bir tehlike alarmı veriyor" dedi.

Türkiye'nin en büyük holdinglerinden Koç Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, "Gerçek sorun dir" dedi. Koç'un çelişkili çıkışı, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da eleştirildi.

'AH BE ALİ YOLDAŞ'
* Türk İş'in başına Ali Koç geçsin!
*
Kapitalizm olmasa sen bir hiçsin Koç'um.
*
Hemen servetini bağışla, samimiyetini göster.
* Kaptitalizmle
mücadelede Koç'un yanında olmak isterdim ama yeterli param yok!
* Koç kimlik bunalımında. Ah be Ali yoldaş!
*
Kapitalizm sayesinde zengin olanların, kapitalizmi yermesi ne kadar abes ve komik!
* Sanki kapitalizm çökünce arkadaş sosyalist olup, servetini fakir, fukara, garip, guraba ile bölüşecek.
*
Bir kapitalist sendikacılık yapıyor!
* Koç'un kafası fena karışmış...

kalan karakter 1000

babacan babacan

valla paylaşamadığınız sürece terör belasıda savaş belasıda kaos belasıda yakanızı bırakmayacak ali koç haklı bana göre.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.11.2015 14:14
a can a can

bu servetle gelecek korkusu sardı garibanı.
yokmu Allah rızası için elini cebine atacak...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 16.11.2015 13:59
ercan ercan

Eleştirmemek lazım aslında haklılık payıda var , ancak hiçbir zengin servetini paylaşmak istemez burada devletin devreye girmesi gerekir ki son günlerde girdiğinide görebiliyoruz , tek yapılması gereken devletin sosyal yönünün ağır basması

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.11.2015 13:54
gülşen uysal gülşen uysal

kimbilir zenginlikten sıkılmıştır zenginlik dünya yükü.incilde bir kıssa var hz isaya zengin bir genç çok sıkıldığını söylüyor hz isa da herşeyini dağıtıp yanına gelmesini söylüyor... eee incil böyle diyor ama kapitalizmin uygulayıcısı da hristiyan dünyası. aslında kapitalizm hristiyanlığa da uymuyor. islam müslümana malından vermeyi zorunlu kılıyor.Kuran a uyulmalı ona göre bir ekonomik sistem geliştirilmeli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.11.2015 13:08
İnşallah İnşallah

İki sistemden birisi kötü de diğeri ve türevleri sanki iyi mi.İslam Birliği kurulduğu zaman dünya halkının hepsi istediği kadar zengin ve çok mutlu,yoksulu hiç yok,İnşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.11.2015 12:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.