Bugünkü
Takvim

Hayata adım adım

'da minik Çilem, anne karnındayken, annesini kaybetti. Beynine oksijen gitmediği için, 4 yaşına kadar hiç yürüyemeyen çocuk, fizik tedavi ile ilk adımlarını attı...

ABONE OL
Hayata adım adım
Adana'da 6.5 yıl önce İbrahim A. (50) ile evlenen Çilem Angay (32), hamileliğinin 8. ayına geldiğinde yüksek tansiyon nedeniyle kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan anne kurtarılamazken, doktorlar bebeği kurtarmak için büyük çaba sarf etti. Bebek sezaryen ile dünyaya getirilerek kurtarıldı ancak ölen annesinin karnındayken beynine oksijen gitmeyen kız bebek 2 ay hastanede tedavi gördü. Anneanne Meliha (60) ile teyze Özge Angay, bebeğe annesinin ismini verdi. Çilem ise yapılan tedavilere rağmen diz kapağından aşağısı tutmadığı için 4 yaşına kadar ne yürüyebildi ne de konuşabildi. Çilem'in acı dolu hayat hikayesini öğrenen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi, bebeğe sahip çıkarak onun iyileşmesi için 1.5 yıl önce mücadele başlattı. Minik kız yürümeye başladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.