Bugünkü
Takvim

temizlendi

'da sokağa çıkma yasağı kalktı. Temizlik operasyonunu tamamlayan asker kışlaya geri döndü. Süreç içinde 22 hendek kapatıldı. Barikatlar kaldırıldı. 15 terörist de etkisiz hale getirildi

ABONE OL
Silvan temizlendi
Diyarbakır'ın İlçesi'nde, açılan hendeklerin kapatılması ve terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla 12 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı dün kaldırıldı. Polis ve askerin ortak operasyonunda 3 mahallede açılan hendekler kapatıldı. Operasyona tanklarla destek veren askerler de kışlalarına geri döndü. 15 PKK'lının etkisiz hale getirildiği operasyonlarda, 1 teğmen ve 2 polis şehit oldu. Operasyonlar sırasında, silah, bol miktarda mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi. 3 mahallede açılan 22 hendek kapatılırken, barikatlar kaldırıldı.

ZARAR ÖDENECEK
Hendek içerisine ve çevresine tuzaklanan patlayıcılardan 12'si çatışmalarda patlarken, 4'ü yerinde, 8'i de güvenli alanda imha edildi. 22 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda 4 Kaleşnikof tüfek, 2 tabanca, 1 tüfek, 5 av tüfeği, 1 el yapımı bomba, 1 roketatar, 5 adet roketatar mühimmatı, 20 kilogram patlayıcı madde ele geçirildi. Valilik de, 'lı teröristler ve yandaşları tarafından vatandaşlara ait yerlere verilen zararlar için Silvan Kaymakamlığı'nca ödeme yapılacağını açıkladı.


Operasyonlarda, el yapımı bombalar ve roket atarlar ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Van Erciş'te ise 3 terörist öldürüldü. İşbirliği yapan 2 kişi de tutuklandı. Diyarbakır Kulp-Lice karayolunda teröristlerin 50 metre aralıklarla yola döşediği 100'er kiloluk 2 el yapımı patlayıcı ile teröristlerin Siirt'in Pervari ilçesi ile Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde kullandığı barınak, toprak altı sığınak ve silah mevzileri hava harekatıyla yok edildi. Ağrı Doğubeyazıt'ta da barınaklar imha edildi. Çok sayıda mühimmat ele geçirildi.Hüseyin KAÇAR - İhsan YILMAZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.