Bugünkü
Takvim

GS Üniversitesi'nde 'ölüm' eylemi

'nin kadrolu işçisi Arif Aslan asansör tamir ederken feci şekilde öldü. Öğrenciler 'Sorumlular hesap versin' diyerek eylem başlattı

ABONE OL
GS Üniversitesi'nde 'ölüm' eylemi
Türkiye'nin saygın üniversitelerinden karıştı. Arızalı asansörü tamire çalışırken, kabinin ani hareketiyle ezilerek feci şekilde can veren elektrik teknisyeni Arif Arslan'ın ölümünü öğrenciler kaza değil cinayet olarak nitelendirdi. "Galatasaray Üniversitesi kadrolu işçilerinden Arif Arslan'ı bir iş cinayetine kurban verdik" diyen öğrenciler okul bahçesinde pankart açıp eylem yaptı. Sorumluların hesap vermesini isteyen öğrenciler tepkilerini şöyle dile getirdi: "Yetkililer Arif Arslan'ın asansör tamirine 'kendi inisiyatifiyle ve tek başına' giriştiğini ifade ederek olayı bir kazaya indirgemeye çalışıyorlar. Bu kesinlikle doğru değil. Suçlular hesap versin. Yaşanan kaza değil, iş cinayetidir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.