Bugünkü
Takvim

Geldik bulamadık

'ın İlçesi'nde terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan operasyon dün de devam etti. Teröristlerin üs olarak kullandığı cami ve okulları ele geçiren , ilk iş olarak göndere nı çekti. Ardından kaçan PKK'lılara şu notu bıraktı: POLiS ÖZEL HAREKAT GELDi, YOKSUNUZ!

ABONE OL
Geldik bulamadık
Diyarbakır'ın İlçesi'ndeki, "üs" olarak kullandıkları okulları, teröristlerden temizleyen , bölücü terör örgütü üyelerinin saldırıları gerçekleştirdiği mahallelerin önemli bölümünde kontrolü sağladı. Jandarma ve polis özel harekat ekiplerince yürütülen operasyonlar, kentin sokağa çıkma yasağı olan ve teröristlerin bulunduğu Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde dün de devam etti. Çatışmaların yaşandığı yerlerin başında Mescit Mahallesi'ndeki Silvan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olduğu belirlendi. Kaçan teröristler tarafından üs olarak kullanılan okul ve pansiyon binasında kurulan mevziler dikkat çekti. Okulun çevresini gören sınıfları mevzi olarak kullanan teröristler, duvarlara balyozla açtıkları delikleri kullanıp mevziler arasında geçiş yapıyordu.

KAÇACAK DELİK ARADILAR
Okulun dış duvarlarında da küçük delikler açan teröristler, buralardan güvenlik güçlerine ateş ediyordu. Okuldaki yatakları da kullanan teröristler, yiyecek ihtiyaçlarını ise yağmaladıkları okul kantininden sağlıyordu. Teröristler geceleri ise sınıflardaki malzemeleri yakarak ısınıyordu. Kalleşlerin "üs" olarak kullandıkları bir başka bina ise Silvan Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Aynı mahallede yer alan okula yerleşen teröristler, buralarda kurdukları mevzilerden güvenlik güçlerine ateş açıyordu. İki okulun duvarlarına terör örgütü lehine yazılar yazan, Atatürk büstlerini kıran ve Türk Bayrağı'nı direkten indiren hainler, güvenlik güçlerinin operasyonunun ardından kaçmak zorunda kaldı. Operasyonda okulda bulunan teröristlerden bazıları da etkisiz hale getirildi. Okulları teröristlerden temizleyen polis ve jandarma ekipleri, ilk olarak nı yeniden göndere çekti. Atatürk büstlerini yenileyen güvenlik güçleri, okulların çevresindeki patlayıcıları da etkisiz hale getirdi. Okulların duvarlarında terör örgütü lehine yazılan yazılara karşılık "Geldik ama yoksunuz" yazısı dikkat çekti.

Güvenlik güçlerinin mahalledeki ilerleyişi, evleri tek tek kontrol ederek sürüyor. Tuzaklanmış patlayıcıları imha eden emniyet güçleri, teröristlerin tamamı temizleninceye kadar bölgede kalacak.

Güvenlik güçleri üs olarak kullanılan okula girer girmez ilk iş olarak Türk bayrağını göndere çekti.Terör örgütü PKK militanları, okulları harabeye çevirdi. Duvarlara ise terör örgütü sloganları yazdı. Okulları ele geçiren güvenlik güçleri ise aynı duvara yazdığı mesajla kalleş teröristlere en iyi mesajı verdi: PÖH (Polis Özel Harekat) geldi. Yoksunuz!kalan karakter 1000

Ahmet Ahmet

Müslüman milletimizi yok etmek isteyen düşman ve kafir tamamen yok edilsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.11.2015 17:11
AKINCI 1 AKINCI 1

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN ! HAKKINIZI HELAL EDİN. YOLUNUZ BAHTINIZ UFKUNUZ AÇIK RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır1
cevapla 14.11.2015 10:08
mehmet mehmet

geldiğiniz de bulamadıysanız kaçmışlardır inlerine girip bulun ve domuzları yok edin ALLAHIM YARDIMCINIZ OLSUN. ÜLKE EKONOMİSİNE ZARAR VERMESİNLER TEKRAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır1
cevapla 14.11.2015 07:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.