Bugünkü
Takvim

Ne olur uyan ağabey

Ne olur uyan ağabey
Türkiye, dün lerine ağladı. Diyarbakır Silvan'da teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Teğmen Altuğ Pek memleketi 'da son yolculuğuna uğurlandı. Matematik Bölümü'nden mezun olan ve ataması yapılmayınca 5 ay önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nde göreve başlayan şehit Pek'in maddi yokluklar içinde okuduğu ortaya çıktı. Şehidin kız kardeşi Aliye Pek'in ise ağabeyinin tabutuna sarılıp, "Ne olur uyan ağabey" feryatları herkesi duygulandırdı. Silvan'da şehit düşen polis Arif Demir memleketi Konya'da da aynı acı vardı. Şehidin annesi Saliha Demir, "Arif'im bu sana yakışmadı" diye ağıt yaktı. Diyarbakır'da 10 Kasım'da manevra yapan tankın altında kalarak hayatını kaybeden Uzman Çavuş Bahri Çarman'ın cenazesi de memleketi Konya'nın Doğanhisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.