Bugünkü
Takvim

Milyonluk köyün akıllı delisi !

ABONE OL
Milyonluk köyün akıllı delisi !
Bingöl'ün Köyü'ne 2 Eylül'de düşen meteor parçaları, köylüleri umutlandırdı. Dağ-bayır demeden parçası arayan köylüler, taşları Avrupa ülkelerinden gelen bilim insanlarına, gramı 15-60 dolar karşılığında sattı. Bilim insanları, köye 1 milyonu aşkın döviz bıraktı. Köylülerin taş arama çalışmaları sürerken, taş toplayan ilk kişi olduğunu söyleyen Nezir Ergün, "değerli olduğu düşüncesiyle" göktaşı parçası topladığı için 40 gün deli muamelesi gördüğünü anlattı. Köylüler ise hem zengin hem meşhur oldukları için mutlu olduklarını vurguladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.