Bugünkü
Takvim

yi yendi okumayı söktü

ABONE OL
Lösemiyi yendi okumayı söktü
Kastamonu'da 21 yaşındaki genç kız, 2001 yılında yakalandığı hastalığını yenmesinin ardından okumayazma da öğrendi. Araç ilçesinde Yeşilova köyünde ikamet eden Semra Yetgin (21), 3 yaşında anne ve babası tarafından terk edildikten sonra anneannesinin yanına yerleşti. Terk edildikten 3 yıl sonra yani 6 yaşına geldiğinde amansız lösemi hastalığına yakalandı. Hayattaki tek tutanağı olan anneannesi ile birlikte lösemiye karşı mücadele vermeye başladı. Genç kız, aradan geçen 15 yılın ardından lösemi hastalığından kurtuldu. Bu zaman zarfında sürekli Ankara'ya seyehat ekmek zorunda kalan Yetgin, okuma-yazma da öğrendi. 21 yaşına geldiğinde hem lösemiyi yendi hem de okuma-yazma öğrendi. Genç kız bununla çifte mutluluk yaşadı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.