Bugünkü
Takvim

İzdiham

Birleşmiş Milletler, Gaziantep'teki ler'e çocuk başına 50 TL yapacağını duyurdu. Bunu duyan ler birbirini ezmeyi göze alarak kayıt yaptırmaya koştu. Kayıt kuyruğu her dakika biraz daha uzadı.

ABONE OL
İzdiham
Ülkelerindeki savaştan kaçan vatandaşlar çevre ülkelere sığındı. Yerlerini terk eden milyonlarca göçmen, canlarını kurtarmak için Avrupa'nın yolunu tuttu. Bu yolculukta bir çoğu umut tacirlerinin pençesine düştü. Büyük bir kısmı da Ege Denizi'ni güvenliksiz botlarla geçmeye çalışırken serin sulara gömüldü. 2010 yılından beri insanlık dramına sessiz kalan Avrupa ülkeleri minik Aylan'ın cansız bedeni kıyıya vurunca bir nebze hareketlendi. Her gün yaşanan drama dün bir yenisi daha eklendi.

ÇOCUKLAR EZİLDİ
Birleşmiş Miletler Çocuklara Fonu (UNICEF) Gaziantep'teki sığınmacılara her çocuk başına 50 TL yardım yapacağını duyurdu. Bunun üzerine yüz binlerce sığınmacı İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde koştu. Uzun kuyruk oluşturan sığınmacılar, kayıt yaptırmak için birbirleriyle yarışınca izdiham oldu. Her dekika artan kalabalık sonrası güvenlik önlemleri yetersiz kaldı. Yüzlerce kadın ve çocuk ezilme tehlikesi atlattı.


Çocuk başına 50 TL yarıdm almak isteyen Suriyeli sığınmacılar uyarıları dinlemedi. Birbirlerini ezdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.