Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Bir kova acı

9 aylık Artun , temizlik yapan annesinin salona bıraktığı su kovaya düştü. Bebeğini çırpınırken gören anne şoka girdi. Hastaneye kaldırılan bebek kurtarılamadı

Bir kova acı
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 9 aylık Artun Aytaç isimli annesi Dilek Aytaç'ın salonda temizlik için bıraktığı su dolu kovanın içine düştü. Mutfaktaki işini bitirdikten sonra salona geri dönen anne Dilek Aytaç, bıraktığı su kovasının içinde küçük bebeğinin çırpındığını görünce şok oldu. İçerisinde temizlik malzemesi bulunan su dolu kovaya düşen Artun bebek kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Akıl almaz olay Örnekköy Mahallesi 6285 sokak numara 4 daire 7'deki Aytaç Ailesi'ne ait evde meydana geldi. Ecza deposunda çalışan Mustafa Aytaç ile bir gözlük firmasında çalışan Dilek Aytaç iki yıl önce evlendi. Çiftin geçtiğimiz Mart ayında da Artun ismini verdikleri bir de bebekleri dünyaya geldi. Doğumdan sonra anne Dilek Aytaç, çocuğuna bakmak için işten ayrıldı.

TEMİZLİK YAPIYORDU
Anne Dilek Aytaç, bir gün önce bebeğinin diş buğdayı kutlamasını yaptı. Ertesi gün kutlama sırasında ev dağılmış ve pislenmişti. Salonda su dolu kovanın içinde deterjan ve temizlik malzemesi koyup iddiaya göre evde temizlik yapan anne Dilek Aytaç, su dolu kova ile salonda temizlik yaptı. Bu sırada evde mutfağa giden anne Dilek Aytaç salona geri döndüğünde çocuğunu kovanın içinde baygın ve morarmış halde buldu. Acılı anne büyük bir çığlık atınca karşı komşusu yardıma koştu. Hemen 112 Acil Servis'i aradılar. Ancak sağlık ekiplerini beklemeyen aile çocuğu hemen yakındaki özel bir kliniğe götürdü. Bebek yapılan kontrol sonrasında hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Oğlunun ölüm haberini alan anne sinir krizi geçirirken, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

TOPRAĞA VERİLDİ
Küçük yaşta talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden küçük Artun Aytaç, yapılan otopsinin ardından cenazesi ailesi tarafından alındı. Küçük Artun Şemikler Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Soğukkuyu Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Fatih ŞENDİL