Bugünkü
Takvim

20 yılını hediye etti

52 yaşındaki , 20 yıllık birikimi olan 150 bin lira değerindeki altın ve dolarlarını kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılara elleriyle teslim etti.

ABONE OL
20 yılını hediye etti
Türkiye'de her gün telefon dolandırıcıların ağına; doktor, avukat, savcı, asker, polis, iş adamı düşmeye devam ederken son olay İzmir'de bir ev hanımının başına geldi. Ev hanımı Hediye Koç (52), çalan ev telefonunu açınca karşıdaki kişi kendisini Komiser Sedat olarak tanıttı. Telefonda kişi 'a, "Kuyumcu soygunu oldu. Senin nüfus cüzdanının fotokopisi olay yerinde bulundu. Biz bir operasyonun içerisindeyiz. Bize yardım etmen lazım yoksa seni terör suçundan gözaltına alırız" diye tehdit etti.

BENİM BAŞIMA GELMEZ
Telefon dolandırıcısı, Hediye Koç'a, "Sana sivil polis memuru gönderiyoruz. Sendeki bütün altın ve paraları alacağız ve inceledikten sonra geri getireceğiz" dedi. Panik olan Hediye Koç, kapıyı çalan kişiye 150 bin TL değerindeki altın ve döviz poşetini verdi. Eşi eve gelince 20 yıllık birikimlerinin dolandırıldığını anlayan karı koca hastanelik oldu. Hediye Koç, "Bu olayları duyardım. Başımıza gelmez diye düşünürdüm" diye feryat etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.