Bugünkü
Takvim

Vatandaşı fişlediler

Vatandaşı fişlediler
'nın talebi üzerine 22 şirketine tam yetkili kayyum atanan Holding A.Ş.'nin para aklarken vatandaşları da fişledikleri ortaya çıktı. Bilirkişilerin tespitine göre; özellikle madenlerin bulunduğu yerlerde söz sahibi olan muhtarlar ile azaları başta olmak üzere mahalli yöneticiler hakkında tutulan 'fişler', "Muhtarlarımız ile görüşme bilgi ve yorumları hakkında..." ifadesiyle başlıklandırıldı. Yerel düzeydeki yöneticilerle iletişim kurularak nabız yoklandığı ve kendilerine olan tepkiyi ölçtükleri de kayıtlara yansıdı. Tehdit görülen isimler fiziki takibe de alındı. Fişlemelerde vatandaş için "Zamana yayarak, tutumunu değiştirebiliriz", "Bizi sevmediği çok açık", "Diyaloğumuz var. Uç solcu", "Bizden!" gibi ifadeler kullanıldı.

kalan karakter 1000

BU VATAN KİMİN BU VATAN KİMİN

Ezin başını yılanların daha sonra hepimizi sokar bunlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 29.10.2015 14:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.