Bugünkü
Takvim

Cemaat gösterdi infaz etti

Gülen Örgütü ile 'nın kirli işbirliğini TAKVİM ortaya çıkardı. 2014'te Kuzey Irak İmamı Talip Büyük ile cemaatin yöneticileri Cemal Bulut ve Doğan Ertuğrul, Metina'da Murat Karayılan ve Fehman Hüseyin ile buluştu... Kirli pazarlıkta Emniyet ve MİT'in PKK içindeki haber kaynaklarının isim listesi PKK yöneticilerine verildi. Bu isimler infaz edildi.

ABONE OL
FETÖ gösterdi PKK infaz etti

Terör örgütü ile Paralel Devlet Yapılanması'nın () yöneticilerinin Ocak ve Ekim 2014'te Kuzey Irak'ta gizlice görüştüğü ve Türkiye'ye karşı birlikte hareket etme konusunda anlaştığı ortaya çıktı. TAKVİM'in yer, tarih ve isimler başta olmak üzere net bilgilerle kamuoyuna duyurduğu bu gizli anlaşma; PKK-Paralel ittifakını bilgi ve belgeleriyle ortaya koydu.

10 AYDA 3 KEZ GÖRÜŞTÜLER
Edinilen bilgilere göre PKK ve 'nın üst düzey yöneticileri Murat Karayılan ile Fehman Hüseyin, PDY'nin Kuzey Irak İmamı Talip Büyük ve cemaatin eğitim ve medya sektöründeki yöneticileri olan Cemal Bulut ile Doğan Ertuğrul'la görüştü. Görüşmeler; 10-12 Ocak, 28 Ekim ve 31 Ekim 2014'te Irak Metina'da gerçekleşti. Anlaşma öncesindeki ön görüşmeleri Erbil Işık Üniversitesi'nin Rektör Yardımcısı Mehmet Özdemir ile Genel Sekreteri Taşan Deniz organize etti. Talip Büyük, Cemal Bulut ve Doğan Ertuğrul'un PKK yöneticileriyle görüşme yaptıkları tarihlerde Irak Kürdistanı bölgesinde oldukları gümrük çıkış kayıtlarıyla teyit edildi.

KOZMİK BELGELER DE VERİLDİ
Devletin istihbarat birimlerinin tespit ettiği PDY-PKK görüşmelerinde Paralel Yapı yöneticileri, Emniyet ve MİT'in PKK içindeki haber kaynaklarının isim listesini terör örgütü yöneticilerine verdi. Paralel Yapı, bununla da yetinmedi ve bahse konu muhbirlerin devlete çalıştığına PKK yöneticilerini inandırmak için kanıtlar da sundu. Bu kapsamda haber kaynaklarıyla yapılan görüşmelere ilişkin fotoğraf ve belgeler, telefon görüşmelerinin ses kayıtları, F-3 ve F-4 raporları olarak bilinen haber raporları PKK'ya teslim edildi. Sızdırılan bu bilgiler doğrultusunda devletin PKK-KCK içindeki muhbirleri örgüt yönetiminin talimatıyla infaz edildi. İhanet bununla da sınırla kalmadı. Basın yoluyla PYD ve YPG'ye destek verileceği de belirtildi. Ayrıca devlette etkin olduğu dönemde pek çok kozmik bilgi ve belgeye ulaşan Paralel Yapı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, MİT ve Cumhurbaşkanlığı danışmanlarına ait, PKK'ya yönelik stratejiler içeren belgeleri de terör örgütüne servis etti. PKK'nın özel şifreli haberleşme metotlarının, muhabere yöntemlerinin devletin istihbarat ve güvenlik birimlerince nasıl deşifre edildiğine ilişkin belgeler de örgüte sunuldu.

PARA YARDIMI YAPTILAR
Paralel Devlet Yapılanması'nın, PKK ve PYD'nin simgeleştirdiği Kobani savaşından sonra şehrin yeniden inşası için örgüte para yardımında bulunduğu da ortaya çıktı. Gülen Örgütü'nün PKK'ya 25 milyon dolar para yardımında bulunduğu tespit edildi. Söz konusu yardım, Diyarbakır'ın Kayapınar İlçesi'ndeki Ciğerhun Kültür Merkezi'nde 2-3 Mayıs 2015'teki Kobani Konferansı'nda örgüt sorumlularına teslim edildi.

DİPLOMATLARI DİNLEDİLER
ABD'ye Fethullah Gülen'in iadesi konusunda girişimler başlatılırken, Selam-Tevhid Kumpası davasını açan İrfan Fidan, soruşturma dosyasında yabancı diplomatlara yönelik yasa dışı dinleme ve fiziki takip tutanaklarını buldu. Bu gelişme üzerine Fidan, FETÖ'ye ilişkin uluslararası casusluk soruşturması dosyası açtı. Dinlenen diplomatlar arasında İran ve Yunan elçilik görevlilerinin de olduğu öğrenildi.GÜLEN ÖRGÜTÜ'NÜN PKK'YA TESLİM ETTİĞİ BELGELER ARASINDA DEVLETİN PKK'YA YÖNELİK STRATEJİ RAPORLARI BULUNUYOR


FERHAT ÜNLÜ- ABDURRAHMAN ŞİMŞEKkalan karakter 1000

türkiyeli türkiyeli

wooooowww bu kadar ileri gitmişlerse basın yayın ve okullarına hemen el konulmalı hayret

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 30.10.2015 01:11
engin durak engin durak

Allah belanısını versin bu fetönün ve yarasa takımının..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 29.10.2015 23:43
masal degil gercek masal degil gercek

DON FETO degirmen DÜMENI

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 29.10.2015 22:09
BU VATAN KİMİN BU VATAN KİMİN

Kardeşliğe bak ne kalleş adamlar utanmazlar pkk ile bir oldular devleti yıkmaya çalışıyorlar allah belanızı versin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet28
hayır2
cevapla 29.10.2015 14:22
gözümüz acildi gözümüz acildi

bunlarin her hareketi ve birbirleriyle olan iliskileri tiksindiriyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır2
cevapla 29.10.2015 11:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.