Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.10.2015 Gazete
ABONE OL

Yasak ilişki çetesi

Eşleriyle ilişki yaşamakla suçladıkları kadının evini basıp saçlarını kesen ve dayak atan 3 kadın hapis cezası aldı

Yasak ilişki çetesi
Zonguldak Devrek'te bir ortaokulda kantin işleten Şenay K. (33) ile yanında çalışan Songül Ş. (35), aynı kantinde yaklaşık 6 ay çalıştıktan sonra ayrılan ve 'a taşınan Aslı U.'nun (25), eşleriyle ilişki yaşadığını iddia etti. 18 Ekim 2014 günü Şenay K. ve Songül Ş., arkadaşları Nejla Ç.'yi (34) de yanlarına alıp Aslı U.'nun evine gitti. Zorla içeriye giren 3 kadın, Aslı U.'ya kurusıkı tabanca doğrultup makasla saçını kesti. Şenay K. ve Songül Ş., eşleriyle birlikte olduğunu itiraf etmesini istedikleri Aslı U.'nun göğsüne ve başına tabanca ile vururken, olanları kameraya kaydetti. Aslı U., 2 cep telefonunu da alarak evden ayrılan ve olayı kimseye anlatmaması için kendisini tehdit eden şüpheliler hakkında şikayette bulundu.

TUTUKSUZ YARGILAMA
3 kadın hakkında, 'yaralama', 'konut dokunulmazlığını ihlal', 'hakaret' ve 'silahla tehdit' suçlarından dava açıldı. Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan sanıklardan Şenay K., "Amacımız eve zorla girmek ya da dövmek değildi. Bizi kendisi eve davet etti. 'Kocalarınıza sahip çıksaydınız' gibi şeyler söyledi. Benim eşimle birlikte olduğu için bunu kendime yedirememiştim. Özür bile dilemiyordu, dikleniyordu. Bu nedenle sırayla hepimiz silah doğrultup kendisini darp ettik" dedi. Sanık Songül Ş. de Aslı U.'nun kendilerine hakaret ettiğini ileri sürdü. Aslı U. ise sanıkların eşleriyle ilişkisi olmadığını ileri sürerek şikayetçi olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.