Bugünkü
Takvim

dan gelen sağlık

ABONE OL
Kadavradan gelen sağlık
Antalya'da, doğuştan kronik böbrek yetmezliği olan 32 yaşındaki Ali Baş, dan nakille sağlığına kavuştu. Sivas'ta oturan Baş'a, doğuştan kronik böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. 17 yıl ilaç tedavisi gördükten sonra 2000 yılında diyalize bağlı yaşamaya başladı. Ümitsiz halde beklerken Antalya'dan gelen haberle yüzü güldü. Beyin kanaması sonrası tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin ailesi tarafından bağışlanan böbreğinin kendisine uyduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi'ne çağrılan Baş, yapılan son kontrollerden sonra ameliyata alındı. Nakil sonrası sağlığına kavuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.