Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.10.2015 Gazete
ABONE OL

Ağır ceza

Kendisini başsavcı olarak tanıtan teledolandırıcı, 'Paranız terör örgütünce kullanılıyor' yalanıyla ünlü ceza hukukçusu 'ı kandırdı. Panikleyen profesör, 4.5 milyon lirasını sahtekara kaptırdı

Ağır ceza
Prof. Dr. Canan Karatay'ın ardından telefon dolandırıcılarının kandırdığı profesörlerin arasında ünlü ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan da yer aldı. Bir dolandırıcı, Türkiye'nin önde gelen ceza hukuku uzmanlarından Prof. Dr. Yurtcan'ı aradı. Kendisini Başsavcısı Fehmi Tosun olarak tanıtan dolandırıcı, "Hesabınızdaki parayı, terör örgütü ele geçirmeye çalışıyor. Paranızı orada tutmayın, bize aktarın" yalanını attı. Paniğe kapılan Yurtcan ise dolandırıcıya inandı. Bankaya giderek birkaç seferde toplam 4.5 milyon lirasını dolandırıcının verdiği hesaplara yatırdı. Yurtcan'ın damadı durumdan şüphelenince gerçek ortaya çıktı. Fakat Başsavcı Tosun ile konuştuğuna emin olan Yurtcan dolandırıldığına bir türlü inanamadı. Başsavcı Tosun'un devreye girmesiyle Yurtcan dolandırıldığını anladı. Dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.