Bugünkü
Takvim

Özel hareket

'ın ilçesinde özel harekatın 4 gündür düzenlediği operasyonlar sona erdi. İlçe terör unsurlarından temizlenirken, bölge halkı ise polis memurlarına "Allah sizden razı olsun" diyerek destek verdi

ABONE OL
Özel hareket
Diyarbakır'ın ilçesindeki güvenlik güçlerine silah ve bombalı saldırılarda bulunan PKK'lı teröristlerin yakalanması, hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için başlatılan operasyon dün sona erdi. 4 günden bu yana devam eden hava destekli operasyona, aralarında özel harekat timlerinin de bulunduğu 2 bin 816 personel katıldı. Onlarca teröristin yakalandığı operasyonda çok sayıda silah, el yapımı patlayıcı ve mühimmat da ele geçirildi.

CAMİ VE KİLİSELERİ KULLANDILAR
Operasyon sırasında güvenlik güçlerinin yanına gelen vatandaş, günlük yaşamlarını çekilmez hale getiren ve hayatlarını hiçe sayan örgüt mensuplarının yakalanmasından duydukları sevinci anlattı. Güvenlik güçlerine teşekkür eden vatandaşlar, haftalardır terörist saldırılar nedeniyle çile dolu günler yaşadıklarını ve evlerinden dışarı çıkamadıklarını ifade etti. Bazı vatandaşlar ise güvenlik güçlerine sarılıp "Allah sizden razı olsun" diyerek memnuniyetlerini dile getirdi. İlçede PKK mensuplarınca "üs" gibi kullanılan ve zarar verilen tarihi camiler de teröristlerden temizlendi. Teröristlerin Ermeni Katolik Kilisesi'nin de aralarında yer aldığı bazı Süryani ve Ermeni kiliselerini de kullandığı belirtildi.Diyarbakır'daki en eski Osmanlı eseri olan 500 yıllık Kurşunlu Camii'ni üs olarak kullandığı ve camiye büyük zarar verdiği görüldü.4 günün sonunda Sur ilçesindeki tüm terör unsurları ortadan kaldırıldı.Teröristlerin Sur'daki Kurşunlu Camii'ni atış talim alanı olarak kullandığı anlaşıldı.Teröristlerin kazdığı hendekler ve ördüğü duvarlar, bölge halkını zor durumda bırakıyordu. Barikatların yıkılması vatandaşı memnun etti.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.