Bugünkü
Takvim

Gökten para yağdı!

'deki köylüler 'nın yüksek fiyattan göktaşı alacağı söylentisiyle harekete geçti; zengin olmak isteyenler, dağ-bayır taş bulmaya girişti...

Gökten para yağdı!
2 Eylül günü 'ün merkeze bağlı Sarıçayır Köyü'ne düştü. Olayın duyulmasının ardından Bingöl Üniversitesi göktaşları üzerinde inceleme yaptı. En büyüğünün yaklaşık 20 milimetre olduğu belirtilerek, meteor düşme olayının (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi) yetkililerince de takip edildiği belirtildi. Köyde göktaşı parçalarının 'bedeli yüksek fiyata alınacak' söylentileri üzerine bazı köylüler, göktaşı aramaya hız verdi. Köylülerden Mehmet Nezih Ergün, "Bu taşların değerli olup olmadığını bilmiyoruz. Köylüler, her fırsatta taş aramaya çıkıyor" dedi. Göktaşının yüksek fiyattan satılacağı söylentisini duyan çevre köylülerin de Sarıçayır'a gelip arama yaptığı belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.