Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.10.2015 Gazete
ABONE OL

Ballı heykel
Kars'ın Susuz İlçesi'ne bağlı Doyumlu Köyü'nde alışılmışın dışında bir açık artırma gerçekleşti. Ressam-heykeltraş Yücel Üzeyir, 460 yıllık çam ağacından yaptığı 7 metre yüksekliğindeki 'Kafkas Arı Heykeli'nden 5 kilo bal elde etti. Heykelin içinde bulunan bal, açık artırmayla satışa sunuldu. 80 santimetre genişliğindeki heykelde 2 koloni oluşturan kafkas arılarının ürettiği bal, bir marketler zinciri tarafından 10 bin liraya satın alındı. Üzeyir, kilosu 2 bin liradan alıcı bulan baldan elde edilen gelirin eğitim amaçlı kullanılacağını ve bir miktarının da şehit ailelerine verileceğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.