Bugünkü
Takvim

ABD'de çember daralıyor

ABD'de çember daralıyor
Sohbetleri ve dizi senaryoları yoluyla örgüt üyelerine talimatlar yağdıran 'in 2 Ekim'deki "485. Nağme: Sevgi İksiri Ve İmanın Tadı" konulu sohbetinin de şifrelerle dolu olduğu ortaya çıktı. Gülen, ABD'de kendisine kefil olan ve oturum izni için tavsiye mektubu yazan eski üst düzey CIA yetkilisi Graham E. Fuller ile bozulan ilişkisini deşifre etti. Gülen sohbetin iki yerinde Fuller ismini özellikle kullanıyor. Fuller'i Yezid ve Haccac ifadeleriyle özdeşleştiriyor. Cemaate yakın kaynaklar bunun tesadüfi ya da dil sürçmesi olmadığını belirtiyor. Gülen son sohbetinde Fuller'i sildiğini, onu zulüm ve kötülüğün sembol ismi Yezidleşmekle suçlaması, hatta "Fullerleşti' diyerek aynı kefeye koyması Pensilvanya ile Fuller arasındaki bağın koptuğu şeklinde yorumlandı. 17/25 Aralık darbe girişiminde başarısız olan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) deşifre olması, örgütün isimlerinin birer birer yurt dışına kaçması ve Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması, Gülen'i ABD nezdinde sıkıntıya soktu.

FULLER İLİŞKİSİ
Sohbetinde örgüte Zaman gazetesi operasyonuyla ilgili kripto bilgiler gönderen Gülen, bir anlamda kendisine yan çizen Fuller'in de Yezidleştiğini, Haccaclaştığını ve tiranlaştığını ima etmesinin yanı sıra, onunla ilişkide olanların üstünün de çizileceği mesajını verdi. Cemaate yakın kaynaklar Fuller'in, Gülen'in yerine ya da Gülen'den sonra Ekrem Dumanlı'nın cemaatin başına geçmesini arzuladığını belirtiyorlar. Gülen'in bu projeden rahatsız olarak, hem Fuller'i sildiği hem de Dumanlı'yı görevden uzaklaştırdığı kaydediliyor.

SABAH

kalan karakter 1000

turan turan

ey millet işte gerçek foyalrı gülenin fetö nün cia ile içli dışlı dış güdümlü ihanet çetesi hala onu tutanlarda vatan hainidir islam düşmanıdır ( siz Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin ) ayeti kerime açık

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 14.10.2015 12:31
masal degil gercek masal degil gercek

Kan ve gözyaşına PARALEL Uşak Sanşolar

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 14.10.2015 12:23
Vatansever Vatansever

MILLET olarak bizlerde sisleri coktan sildik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır1
cevapla 14.10.2015 09:23
Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

resme iiy bakin...arka plandaki bayragin altinda Yahudi sembölü eksik...6 uclu mumluk...Fetönun durusuna bakin...ben efendiyim sen kölesin gurur diz boyu...bu pozlari genelde katolik papazlar vermeyi severler...Allah insanlara gurur ile bakan onlari küück göreni sevmez...memleketini satan,,yahidiye destek olani hic sevmez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır1
cevapla 14.10.2015 08:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.