Bugünkü
Takvim

o tweetlerin adresini verdi

'' 'da patlayacak" şeklindeki tweetlerin hangi IP numaraları tarafından atıldığı belli oldu.

ABONE OL
ABD o tweetlerin adresini verdi
, 'daki lı saldırıdan bir gün önce " 'Bomba' Ankara'da patlayacak" şeklindeki tweetlerin hangi IP numaraları ile atıldığını Türkiye'ye bildirdi. ABD'den gelen yanıtta 3 IP numarası yer aldı.

Ankara'daki canlı bomba saldırısı öncesinde Barış Mitingi'nde olaylar çıkacağı kanlı 1 Mayıs olaylarındaki veya Suruç'taki gibi çok sayıda ölümün yaşanabileceği yönünde tweetler atılmıştı. Sahte adreslerden atıldığı belirtilen tweetler bombalı saldırıdan sonra önem kazanmıştı.

Soruşturmayı yürüten Ankara Başsavcılığı saldırıdan hemen sonra adli yardımlaşma çerçevesinde ABD'den merkezi bu ülkede bulunan 'dan IP numaralarının temin edilerek Türkiye'ye verilmesini istemişti. Şimdiye kadar Türkiye'nin benzer taleplerine olumsuz yanıt veren ABD, olayın terör olayı olması ve ölü sayısının fazlalığının da etkisiyle Türkiye'nin talebine olumlu yanıt verdi.

KİMLER TARAFINDAN AÇIDIĞI GİZLİ TUTULUYOR
ABD, Twitter'dan temin ettiği 3 IP numarasını dün sabah saatlerinde Türkiye'ye iletti. ABD'den gelen yanıtta bu Twitter hesaplarının hangi e-mail adresleri üzerinden açıldığı da iletildi. Ankara Başsavcılığı yetkilileri adreslerin kimler tarafından açıldığına ilişkin bilgiyi soruşturmanın gizliliği gerekçesiyle paylaşmadı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.