Bugünkü
Takvim

Şehitlere veda

ABONE OL
Şehitlere veda
Erzurum'daki kalleş saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin (24) memleketi Eskişehir'de vatan toprağına emanet bırakıldı. Şehidin kız kardeşleri asker şapkası taktı. Kardeşlerinin Türk bayrağına sarılı tabutunun önünde nöbet tuttu. Şehit oğlunun fotoğrafını öpen baba Alişan Şahin (55), "Bir ölürüz. Bin dolarız. Vatan sağ olsun" dedi.

17 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Aynı saldırıda şehit olan Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek de (25) Hatay'ın Dörtyol ilçesinde toprağa verildi. Baba Bayram Akyürek oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna son bir defa dokunarak gözyaşı döktü. Anne Zeliha Akyürek evladının ardından Kürtçe ağıt yaktı. 8 aydır sözleşmeli er olarak görev yapan şehidin ailesinin, 30 yıl önce Şanlıurfa'dan Hatay'a göç ettiği öğrenildi. Öte yandan güvenlik güçleri, hainlere geçit vermedi. Genelkurmay Hakkari'de düzenlenen hava harekatında 17 teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Bölgedeki operasyonlar devam ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.