Bugünkü
Takvim

Vahşeti gördüm

Vahşeti gördüm
Türkiye Cumhuriyeti dün tarihinin en büyük terör eylemini yaşadı. Barış Mitingi için toplanan gruba yönelik, saat 10:04'te gerçekleşen iki bombalı saldırıdan hemen sonra vahşete tanıklık ettik.

ÖLENLERİN BİR KISMI TRENLE GELDİ: Barış Mitingi için toplanma yeri Gar önüydü. Bir grup Talatpaşa Bulvarı'ndan, bir diğer grup da Hipodrum Caddesi'nden Gar önüne yaklaşmıştı. Bir grup da hızlı trenle farklı illerden Ankara Garı'na gelmişti.

SEÇİLMİŞ NOKTALAR: lardan biri, HDP ve yakın çevresinden oluşan grubun içinde yaşandı. Diğer patlama da farklı sivil toplum örgütlerine mensup grupların yer aldığı toplulukta gerçekleşti.

KÖPEK DİYEN DE OLDU, KASKLI DİYEN DE: Görgü tanıkları, saldırı öncesi olağan dışı bir şekilde kasklı bir kişinin görüldüğünü aktardı. Bazıları ise bir köpeği gördüklerini, bombanın köpeğin üstünde olabileceğini belirtti.

ZEMİNDE HASAR OLUŞTURMADI: Patlamaların canlı bomba kaynaklı olduğuna yönelik en önemli ipuçlarından biri de patlama noktalarında zeminde ve kaldırım taşları ile heykel gibi sert cisimlerde hasar veya çukur oluşmamasıydı.

CESETLER SAÇILDI: Patlamanın etkisiyle ceset parçalarının yaklaşık 30 metre çapında bir alana yayıldığı görüldü. Bunlar arasında bir kafatası ve derisi ile dalak parçalarının olması parçaların bir bölümünün canlı bombalara ait olduğu şüphesini arttırdı.

3 METRE YUKARI FIRLADIM: Bir görgü tanığı patlamada yerden 3 metre yukarıya savrulduğunu söyledi. Ayağa kalkmak istediğini, ancak kandan yürüyemediğini belirtti.

2 GÜNLÜK GREV: Sivil toplum örgütleri tepki gösterdi; "Barıştan vazgeçmeyeceğiz" dedi. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB 12-13 Ekim'de saldırıyı protesto için grev yapacaklarını açıkladı.

Ersan ATAR

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

acaba bu katliamları körükliyen sendikaların hiçmi kabahati yok benim bildiğim sendikalar hak aramıyor lar insanları devlete karsı kışkırtıyorlar ve uzakdanda seyrediyorlar yalansa buyrun meydana ..............

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 11.10.2015 13:29
osman osman

pkk dan başkası yapamaz bunlar kanla şidetle besleniyorlar

oy toplamak için yapıyorlar uyan türkiyem

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır3
cevapla 11.10.2015 11:29
Aras Aras

bu işin içinde pkk.,ypg.,pgj.,hdg_p.,tikko.,tkml.,dhkp_c.,disk.,kesk.,ttb.,tgb.,hdp.,chp.,israil.,abd, ingiliz.,alman.,iran.,cnn.,bbc.,der sipiegel.,cnn türk.,zürriyet.,dürzimuyet(sözde ATATÜRKÇÜ cumhuriyet).,posta.,radikal.,zaman.,bugün.,birgün.,stv.,mossad.,cıa.,mı5.,bnd.,savak.,suriye., aydınyan doganyan ve seloyan dewirtaşyan ve sazlı mayınlı kandil etekli katil çetesi.,israil,in sözcü.,sü.,vardıırr.....NOOKKTAA.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 11.10.2015 09:49
OSMANLI OSMANLI

Aynen ...anlasilan bazi kasaplar hizini alamadi ki birde 2 gün grev yapacakmis..yeni bombalar patlatilsin diye ve daha fazla insan ölsün diye...HDP oy pesinde...!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır2
cevapla 11.10.2015 09:28
okur-yazar okur-yazar

ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum. sivil toplum örgütü sol gurupların düzenlediği her toplantı güvenlik açısından sakat geçiyor nedense. Bu olay yeri için söz konusu değil belki fakat geçmişe baktığımda, be kardeşim!polisin, emniyetin seni korumak için aldığı önleme, tedbire, üst etraf aramasına neden karşı çıkıp zorluk çıkarıyorsun. Bırak güvenlik tedbirleri alınsın. senin elini ayağını ağzını gözünü bağlayan mı var. Muhalif olabilirsin tamam da söz konusu olan can güvenliği ve bu konu ülkemizde maalesef geçmişi boklu bir konu ve sen direnerek bir nevi bu gibi art niyetli yapılara çanak tutuyor ve yardımcı oluyor adamlara ön açıyorsun ve bu da varsa senin davandaki tüm samimiyetini, insaniyetini, temiz duygu ve düşüncelerini buharlaştırıyor yok ediyor Milletin nezdinde. Bunun içindir ki sen teröristle kankaymış gibi görünüyorsun karşıdan. Yapmayın bunu yahu senin benim canımı korumaya dönük güvenlik tedbirlerine direnmeyin lütfen

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 11.10.2015 07:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.