Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.03.2015 Gazete
ABONE OL

Kübra 24. kez

Evden kaçan 17 yaşındaki gece kulübünde bulundu. Annesine teslim edilen genç kız otogarda annesinin çantasına, "Anne sizi çok seviyorum. Ama sizi de beni de yaşatmazlar. beni yok bilin" notu bırakarak yine yakıplara karıştı. Anne yine kızının peşine düştü

Kübra 24. kez kaçtı
17 yaşındaki Kübra Yılmaz, eşinden boşanan 37 yaşındaki annesi Nuray Aydın'ın yanından sık sık kaçınca yetiştirme yurduna yerleştirildi. Genç kız bu sürede 23. kez . İki ay önce annesine giden , evden "ekmek almaya gidiyorum" diyerek ayrıldı. Bir daha da geri dönmedi! Anne durumu polise bildirdi. Genç kız tüm aramalara rağmen bulunamadı. Yapılan araştırmalar sonucunda Kübra Yılmaz'ın Tekirdağ Çerkezköy'deki bir gece kulübünde çalıştığını belirlendi. 5 gün önce kulübü basan polis, zorla çalıştırıldığı iddia edilen Kübra Yılmaz'ı kurtararak Bursa'dan gelen annesi Nuray Aydın'a teslim etti. Ekipler yaşı küçük kızı çalıştırdığı gerekçesiyle gece kulübünü de kapattı.

NOTU YAZIP GİTTİ
İki aydır özlemle aradığı kızına kavuşmanın büyük sevincini yaşayan anne Nuray Aydın'ın mutluluğu uzun sürmedi. Bursa'ya dönmek için İstanbul Bayrampaşa otogarından hem kızı hem de kendisi için iki otobüs bileti alan anne beklemeye başladı. Bu sırada genç kız, annesinin çantasına "Anne sizi çok seviyorum, anne beni yaşatmazlar. Çünkü benim çalıştığım yer kapandı, sizi de yaşatmazlar. Ben gidiyorum, ben sizinle gelirsem sizi de beni de yaşatmazlar. Beni yok bilin, ben polise söylemek istedim ama çok korktum, anne hiç ağlama, seni çok seviyorum" diye not bıraktı.
Sonra sigara içme bahanesiyle annesinin yanından ayrıldı.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Kızının gelmemesi üzerine paniğe kapılan Nuray Aydın, durumu polise bildirdi. Terminal ve çevresinde yapılan tüm aramalara rağmen genç kız bulunamadı. Kızını bulamayınca çaresiz Bursa'ya dönen Nuray Aydın, karakola giderek kızının çantasına bıraktığı notu verdi. Onun hayatından endişe duyduğunu söyleyen genç kadın, başından geçenleri anlatırken gözyaşlarına boğuldu.