Bugünkü
Takvim

Aleksisyan!

Syriza'nın gazı bitti! Çipras hükümetinin Yunanistan'a borç veren ülkelerle yaptığı anlaşma başkent Atina'yı savaş alanına çevirdi!

ABONE OL
Aleksisyan!
Yunanistan'nın başkenti Atina, seçimden bir ay sonra yeniden karıştı. Radikal sol ittifak Syriza Partisi, iktidara geldikten sonra ilk kez hükümet karşıtı gösterilerle karşı karşıya kaldı. hükümetinin, Yunanistan'a borç veren ülkelerle yaptığı anlaşma, önceki gece başkent Atina'da protesto edildi. Yaklaşık 450 kişi, parlamento binasına yürürken, bir grup gösterici ile polis arasında çatışma çıktı. Göstericiler polise molotofkokteyli ve taş atarken, polis göstericilere biber gazı ile müdahale etti. Park halindeki onlarca araç ateşe verilirken, çevredeki iş yerleri, banka şubeleri ve otobüs durakları zarar gördü. Yunanistan, kurtarma paketinin 4 ay uzatılması için geçen hafta Euro bölgesi ile anlaşmaya varmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.