Bugünkü
Takvim

-Esenler hattı!

ABONE OL
Londra-Esenler hattı!
Terör örgütü 'e katılmak için geçen hafta 'dan İstanbul'a uçan Shamima Begum (15), Amira Abase (15) ve Kadiza Sultana (16) adlı kızlar ülkeyi karıştırdı. İngiliz Emniyeti İnterpol aracılığıyla 3 kız hakkındaki bilgiyi Türkiye'ye, Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Dairesi Başkanlığı'na bildirdi. Bunun üzerine Türk polisi kızların 17 Şubat saat 18.30'da Londra'dan İstanbul Atatürk Havaalanı'na geldiklerini tespit etti. Kamera takibi yapan polis, 3 kızın bir taksi ile Esenler Otogarı'na gittiğini belirledi. Kızlar otogarda izlerini kaybettirdi. Polis, kızların IŞİD kamplarına gitmiş olabileceğini değerlendirerek, durumu Suriye sınırındaki illere acil kodla bildirdi. Kızlardan birinin kardeşi ise İngiliz basınına yaptığı açıklamada, kardeşi ve diğer kızların Suriye'ye ulaştığı bilgisini verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.