Bugünkü
Takvim

Katlamalı ceza

Genç kız, lezbiyen ilişki yaşadığı arkadaşını evlenmek isteyince acımadan öldürdü. Yapılan yargılamada indirim yapılmadan, ömür boyu hapse mahkum oldu

ABONE OL
Katlamalı ceza
Türkiye'de bir ilk yaşandı. Lezbiyen cinayetinde indirim yapılmadan sanık en ağır cezaya çarptırıldı. Esenyurt'ta lezbiyen ilişki yaşadığı Seher Demir'i (21) kıskançlık nedeniyle bıçaklayarak öldüren Hülya Ceylan (26), son savunmasını yaptı. Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Hülya Ceylan, Seher Demir ile yaklaşık 9 yıl önce tanıştıklarını ve yıllardır aynı tekstil atölyesinde çalıştıklarını söyledi. En başta iki dost olduklarını söyleyen Hülya Ceylan, daha sonra Seher Demir'in kendisinden cinsel ilişki beklediğini, tek dostu olduğu için onu kaybetmek istemediğinden isteğine rıza gösterdiğini iddia etti. Ceylan, ifadesinde "3-4 defa ilişkimizi sonlandırmak istedim. Ancak bana her defasında kendini öldüreceğini söyledi" dedi.

İFADESİ ŞOKE ETTİ
Ardından "Son kez buluştuğumuzda ayrılmak istediğimi söyledim. Bıçakla üzerime yürüdü. Kendimi korumak amacıyla bıçağı elinden aldım ve rastgele salladım" diye ifade verip daha az ceza almaya çalıştı. Ancak hakim, Seher Demir'in ablası Leyla Öztürk'ün, "Seher'in evleneceğini duyunca çıldırdı" şeklindeki ifadesini dikkate aldı. Son sözü sorulan sanık "Onunla ne yaşadığımı ben biliyorum" demekle yetindi. Hakim, böylece kanatini oluşturdu.

İNDİRİM YOK!
Hakim, Seher Demir'i kasten öldürdüğüne kanaat getirdiği Hülya Ceylan'a, müebbet hapis cezası verdi. Koşullar oluşmadığı gerekçesiyle haksız tahrik indirimi uygulamadı. Sanığın yargılama sürecindeki davranışları, suçun kastı, pişmanlık göstermemesi gözetilerek iyi hal indirimi de uygulamadı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.