Bugünkü
Takvim

Doktor gazisi

Özel hastanede ı olan 7 yaşındaki Timuçin Metehan Şen, boğazında unutulan gazlı bez nedeniyle ölümden döndü. 2 kontrolde görülmeyen bez, küçük kusunca çıktı

ABONE OL
Doktor gazisi
İzmir Bornova'da oturan endüstri mühendisi 34 yaşındaki Mesut Şen ile muhasebeci eşi 36 yaşındaki Gökşen Şen, 7 yaşındaki Timuçin Metehan Şen'in geniz eti şikayeti nedeniyle özel bir hastaneye başvurdu. Minik Timuçin'in kararı alındı. Bir saat süren ameliyattan sonra 6 gün boyunca, nefes almakta güçlük çeken Timuçin'in şikayetlerinin artması üzerine, 2 kere kontrole götürüldü. Kontrollerde de fark edilmeyen gazlı bez, çocuğun kusması üzerine boğazından çıktı. Kabus dolu 6 gün geçiren baba Mesut Şen, "'in en iyi hastanesini tercih ettik. Ameliyatın ardından doktor çocuğun durumunun iyi olduğunu ve eve götürebileceğimizi söylemesine rağmen biz ne olur ne olmaz diye bir gece daha kaldık. Çocuğun ağzı açık, burnundan sağlıklı nefes alamıyordu. Ertesi gün eve getirdik" dedi.

2 KONTROLDEN GEÇTİ
Eve geldiklerinde çocuğunun şikayetlerinin arttığını savunan Mesut Şen şunları anlattı: "Su bile içemiyor, yemek yiyemiyordu. Ağzı açık uyuyordu, 20 saniye boyunca nefesini tuttuğu oluyordu. Sürekli burnunda akıntı oluyordu, onu da pompayla çekiyorduk. Ameliyattan 2 gün sonra doktorunu aradık, kontrole çağırdı. Ağzında öyle bir koku vardı ki yanına yaklaşılmıyordu, gazlı bez artık içerde iltihaplanmış. Üzerinden 6 gün geçtikten sonra kontrol için tekrar hastaneye gittik. Yine müdahale edilmedi. Eşim bir şeyler yemesi için bir restorana götürmüş. O sırada kusmaya çalışıyor, o anda da bez çıkıyor ağzından. Çocuğum ölümden döndü."

HUKUK MÜCADELESİ

Yaşadıklarını anlatırken gözleri dolan anne Gökşen Şen, hukuki mücadele başlattıklarını söyledi. Gökşen Şen, "O gün zorla çocuğuma yemek yedirdim. Ayağa kalkınca dili dışarı çıktı zannettim. Hemen doktoru aradım. Çocuğu hastaneye götürmemi istedi. Bu sırada çocuğum fenalaşınca, yavaş yavaş bezi çekip çıkarttım ve hastaneye götürdüm. Başka bir doktor, 'Çocuğu iyi ki uyutmamışsınız' dedi. Benim buradan anladığım, eğer ben çocuğumu uyutsaydım, son uykusuna dalacaktı. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.