Bugünkü
Takvim

Efsane spikere veda

ABONE OL
Efsane spikere veda
TRT spikerlerinden Can Akbel (81) İstanbul'da vefat etti. 1953 yılında Ankara Radyosu'nda spiker olarak göreve başlayan Akbel, Köln'de Federal Basın Dairesi, Almanya'nın Sesi Radyosu ve kurucusu olduğu WDR Türkçe Bölümü yayın müdürlüğü yaptı. 1968 yılında deneme yayınına başlayan Televizyonu'nda redaktör spiker olarak çalıştı. Türk halkının çok sevdiği "Güne Bakış" adlı haber programı yaptı. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Radyo-TV Sinema Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak deneyimlerini genç nesillere aktardı. Efsane spikerin cenazesi, bugün Bebek Camii'nde kılınacak ikindi namazından sonra Çengelköy Mezarlığı'na defnedilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.