Bugünkü
Takvim

Emekli aylığı için boşanma haram!

ABONE OL
Emekli aylığı için boşanma haram!
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan danışıklı boşanma ve formalite evlilikler için yayınladı. Dünyevi bazı kazançlar elde etmek için nikahın suiistimal edilmesinin doğru bir davranış olmadığının altı çizildi.

YENİDEN NİKAH!
Yurtdışında oturma izni alabilmek için formalite evlilik yapmanın veya vefat eden babasının emekli maaşını almak için eşinden boşanmanın haram olduğu belirtildi. Aile ve evliliğin ciddi bir müessese volduğu, bu gibi durumlarda mahkeme yoluyla boşanan eşlerin, dini hükümlere göre bir bain talakla boşanmış olduklarına dikkat çekildi. , "Boşanan çiftlerin evliliklerini devam ettirmek istemeleri halinde, daha önce başka bir boşama olmamış ise yeni bir nikah kıydırmaları gerekir" değerlendirmesini yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.