Bugünkü
Takvim

Türkiye ayakta!

ABONE OL
Türkiye ayakta!
Mersin'de üniversite öğrencisi 'ın vahşice öldürülmesine tepkiler çığ gibi büyüdü. Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen protesto gösterileri dün de devam etti. Onlarca kişi kadına yönelik şiddete lanet yağdırdı. Rize'den Ağrı'ya, Sakarya'dan Erzurum'a, Hakkari'den Trabzon'a kadar çok sayıda kentten, "Kadına yönelik şiddete dur" sloganları yükseldi. Erzurum ise ilginç bir Özgecan eylemine sahne oldu. Osmanlı Atlıspor Cirit Kulübü'nün kadın sporcuları Seda Eğilmez, Melike Ölmez ve Elif Eğilmez, Özgecan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'in kuklasını yerde sürükleyip yaktı. Ciritçi kızlardan Seda Eğilmez, "Kadın, erkek fark etmez, 'İnsana şiddete hayır' diyoruz. Kadına şiddet toplumun bir utancı. Biz de Özgecan ve onun gibi mağdurlara destek olmak için böyle bir protesto yaptık" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.