Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.02.2015 Gazete
ABONE OL

Paşa'dan gözdağı uçuşu

Paşa'dan gözdağı uçuşu
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Yunan uçakları ile Türk uçaklarının it dalaşına tutuştuğu Ege Denizi'nde kritik bir uçuş gerçekleştirdi. Beraberindeki diğer 7 uçak ile birlikte Ege Denizi'nin uluslararası bölümünde 50 dakika boyunca eğitim uçuşu yapan Öztürk, Midilli, Sakız gibi Yunanistan'ın kontrolündeki adalara da 6 deniz mili mesafeden uçtu. Yaklaşık 50 dakika boyunca Orgeneral Öztürk'ün komuta ettiği Türk savaş uçakları, Kuzey'den Güney'e tüm Ege boyunca 6 deniz mili mesafeden uçtu. Genelkurmay Başkanlığı da bu uçuşun "Türkiye'nin Ege Denizindeki millî hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla" gerçekleştiğine vurgu yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.