Bugünkü
Takvim

ABD hesabı bozdu

ABONE OL
ABD hesabı bozdu
'nin hesapları alt üst oldu. Bankanın, zengin müşterilerinin vergi kaçırmasını sağladığı anlaşıldı. Toplanan para miktarının 120 milyar dolara ulaştığı açıklandı... Bu gelişme üzerine İsviçre polisi bankanın Cenevre'deki şubelerine önceki gün baskın yaptı. HSBC ile ilgili araştırma sürerken iddialar ABD'ye ulaştı. HSBC'nin eski üst düzey yöneticilerinden olan John Cruz'un bankayı ABD'ye ihbar ettiği açıklandı. Cruz dün de ABD Senatosu Adalet Komisyonu tarafından dinlendi. "HSBC bir suç organizasyonudur" dedi. ABD'deki HSBC skandalı ise aslında yeni değildi. Çünkü banka 2012'de ABD'nin yaptırım uyguladığı devletlere ve uyuşturucu şebekelerine "kara para aklama" konusunda yardım etmekle suçlanıyordu. Hatta bu nedenle ABD bankaya 1.9 milyar dolar ceza kesmişti.

kalan karakter 1000

hasan hasan

Aynısını bir türk yada başka bir ülke bankası yapsa ne olurdu?Varın siz tahmin edin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.02.2015 14:53
Faiz Faiz

H.ortum S.kull B.ones C.onnection

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 20.02.2015 13:28
ibilgili ibilgili

bu hsbc bank türk,yede oyun oynuyor. dövizi bu kadar çıkaran o

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 20.02.2015 08:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.