Bugünkü
Takvim

'Roman'tik komedi!

ABONE OL
'Roman'tik komedi!
SÖZCÜ yazarı Emin Çölaşan, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i eleştirmek isterken, Roman vatandaşlarımızı incitti. Buna tepki gecikmedi. Çölaşan, Şahin'in "Edirne'de Roman vatandaşlarımızı hafız yapacağız. Din görevlisi olacaklar. Çocukları için Kuran kursları açıp onların sesinden yararlanacağız!.." sözlerine atıfta bulunup bu topluluk için şöyle dedi: Romanları bilirsiniz... Yaşamları şarkı söyleyerek, çalgı çalarak, oynayarak geçen, hayatı hafife alan, dinle imanla pek ilişkisi olmayan, ekmeğini taştan çıkaran insanlardır.

TAZMİNAT DAVASI

İşte bu yazıya çok üzülen Roman vatandaşlar, adaletin kapısını çaldı. Türkiye Roman Hakları Forumu Başkanı ve Edirne Roman Derneği Başkan Vekili Bahattin Ulusoy, Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe verdi. "Emin Çölaşan'ın ifadeleri, ırkçılık, nefret ve ayrımcılık içeriyor. Cezalandırılsın" dedi. Ulusoy, "Kimse Romanlar'a 'dinsiz, imansız' diyemez. Böyle bir yafta yakıştırabilir mi? Mahkeme sürecinin başlamasının ardından tazminat davası açacağız. Kazanmamız halinde tazminatı Roman öğrencilerin eğitim bursu için kullanılacak" dedi.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

şeytan herkesi şeytan görürmüş bu zat demek ki herkesi kendisi gibi din ile ilgisi olmayan biri gibi görüyor. yada öyle olmasını istiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır4
cevapla 18.02.2015 10:12
mehmet mehmet

sen dini bilirmiydin sayın Çölaşan hayret ölüm yaklaşıyor heralde yaşlandın sende haklısın

Aynı Görüşte misiniz?
evet37
hayır4
cevapla 18.02.2015 09:57
çetin çetin

herkez bu ülkenin vatandaşı yaşasın ak parti yaşasın cumhurbaşkanımız

Aynı Görüşte misiniz?
evet38
hayır6
cevapla 18.02.2015 09:56
inanç inanç

illede roman olsun ister çamurdan olsun sanane dinden diyanetten sen kendin ateistsin o ne olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet34
hayır3
cevapla 18.02.2015 09:56
ömer ömer

bütün türkiye hala havlamasını bekliyor bu adamın

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır5
cevapla 18.02.2015 09:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.