Bugünkü
Takvim

Türkiye'de aşk Suriye'de ölüm

Geçen hafta IŞİD'in elinde ölen ABD'li rehine Kayla Mueller'in Suriyeli sevgilisiyle birlikte Türkiye'de yaşadığı ortaya çıktı. IŞİD tarafından serbest bırakılan , Kayla'yı kurtarmak için Suriye'ye gidip Kayla ile evli olduğunu ama yeni de onu alamadığını anlattı

ABONE OL
Türkiye'de aşk Suriye'de ölüm
IŞİD'in "Ürdün'ün hava saldırısında öldü" dediği 26 yaşındaki Kayla'nın dört yıllık sevgilisi Suriyeli İngiliz Daily Mail'e konuştu. Alkhani verdiği röportajda İstanbul'a taşındıklarını ve burada Boğaz'a bakan bir ev tuttuklarını anlattı.

GELMEMESİ İÇİN ISRAR ETTİ

Bir süre İstanbul'da kaldıktan sonra Suriye sınırına giderek mülteciler için yardım kuruluşunda çalışırken günübirlik geçiş sırasında Halep'te yakalandıklarını anlatan Alkhani, Kayla'yı Halep'e götürmemek için çok uğraştığını da belirtti. Ancak Kayla'nın ısrarı üzerine birlikte yola çıkmaya karar veren çift tehlike durumunda, Lübnan'da gizlice evlendiklerini söyleme konusunda ağız birliği yapmaya karar verdi. Halep'teki iş bittikten sonra Türkiye'ye geri dönmek üzere yola çıkan çiftin aracı IŞİD militanları tarafından yolda durdurulduktan sonra Kayla ve Ömer esir alındı. Yakalandıktan iki ay sonra IŞİD tarafından serbest bırakıldığını anlatan Alkhani, Kayla'yı kurtarmak için Suriye'ye geri dönüp IŞİD'i evli olduklarına ikna etmeye çalıştı. Ancak Kayla, IŞİD militanlarına evli değil nişanlı olduklarını söylediği için serbest bırakılamadı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.