Bugünkü
Takvim

'İş-Kur'an esnaf

Rize'de, sürekli iş yerine gelerek adres soran kişilerden rahatsız olan esnaf, ilginç bir çözüm buldu. Dükkanının camına "İŞ-KUR'un yerini sormak 1 TL" yazısını astı

ABONE OL
'İş-Kur'an esnaf
Karadeniz insanı yine şaşırttı! Rize'de 'un 3 bin işçi alacağını açıklamasından sonra iş umudu ile yüzlerce kişi kayıt yaptırmak için İŞ-KUR Rize Şube Müdürlüğü'ne akın etti. İŞ-KUR Rize şubesinde yaşanan olumsuzluktan en çok etkilenenler ise İŞ-KUR'un alt katında bulunan esnaf oldu. İŞ-KUR'a kayıt yaptırmak isteyen kişiler ilk önce bu esnafa uğrayarak adres sordu.

SORU SORMAK PARALI

Sürekli çalıştığı iş yerine gelen kişilerin İŞ-KUR'un adresini sormalarından rahatsız olan Davut Köse ise ilginç bir çözüm buldu. Köşe, dükkanının camına "İŞ-KUR'un yerini sormak 1 TL" yazısını astı. Köse, "Günde 5-10 kişi bize uğrayıp adres soruyor. Müşterilerimizle ilgilenirken bir de bu soruya cevap vermek durumunda kalıyoruz. Bu yazıyı astıktan sonra artık kimse gelmiyor" dedi.

Necati TUZCU

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.