Bugünkü
Takvim

yine ağaç devirdi

Kılıçdaroğlu bir kez daha kökten sarsıldı! 'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı , Germencik'teki süt fabrikası için incirlerin kesilmesine izin vermeyeceğini açıkladı. MHP'li belediye başkanı ise karşı çıktı: "Siz Kent Meydanı'ndaki ağaçları katlederken iyiydi"

CHP yine ağaç devirdi
CHP'nin ağaç sorunu dinmedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Yalova'dan sonra bu kez Aydın yüzünden gerildi. Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı dün 'li Belediye Başkanı 'nun başkanlığında toplandı. Toplantıda Germencik ilçesinde bir süt fabrikasının kurulacağı tarım alanının imar planı değişikliği gündeme geldi. Meclis Tarım Komisyonu üyeleri, fabrika yapılacak alanda 750 incir ağacının bulunduğu belirtti. Üyeler, birinci sınıf tarım arazisi olduğu gerekçesiyle söz konusu alanda fabrika kurulmasının uygun olmayacağını kaydetti. Ancak bazı üyeler teşvik açısından imar değişikliğine izin verilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine CHP'li Başkan Çerçioğlu, "750 ağacın kesilmesine göz yummam. Aydın'da en kaliteli incir Germencik'te yetişiyor. Ağaç katliamına yol açacak projelere karşıyım" dedi. İncirliova Belediye Başkanı MHP'li Gürşat Kale ise Çerçioğlu'na sert çıktı. Kale, "Teklifi veren ziraat odası başkanı. Gözü kapalı ağaç katliamı yapıldığını söylemek konunun istismar edildiği anlamına geliyor. Tesis, verimli incir ağaçlarının olmadığı bir alana yapılacak. Siyasi nedenlerle projeye karşı çıkılmasın" dedi. Ancak Çerçioğlu "Ağaç katliamına 'evet' diyor musunuz" deyince Kale sinirlendi. Başkan Kale, "Siz Kent Meydanı'ndaki ağaçları katlederken iyiydi. Size yakışır" diyerek Çerçioğlu'na çıkıştı. Kale'nin bu açıklamasından sonra Çerçioğlu'nun oldukça gerildiği görüldü.

ÇERÇİOĞLU'NUN FAST-FOOD İCRAATI

CHP'li Çerçioğlu, kentin kalbi Atatürk Kent Meydanı için 2 yıl önce bir proje hazırlattı. Bu kapsamda meydandaki ağaçlar kesildi. 16 Mart 2014'te açılan meydana gören vatandaşlar şok geçirdi. Çünkü meydanda bulunan 150-200 ağaç yok olmuş, yerlerine fast-food dükkanları açılmıştı.

NAZIM YÖRÜKCE

kalan karakter 1000

c.k c.k

yaparlar her dümende var olurlar keserler yıkarlar yakarlar her şeyi yaparlar özgürlükçü düşünürler ama başkası yapmaya görsün hemen vatan haini damgasını vururlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır1
cevapla 14.02.2015 09:55
misafir misafir

birinci sınıf tarım arazisi imiş.şimdi demek istiyor.kent meydanı verimli alanmı.kent meydanındaki ağaçlar verimli alan olmadığı için kesilebilir.gezi parkıda verimli alanmıydı.oradaki ağaçlar kesilmedi.söküldü başka bir yere ekildi.ama o başka.bu kafa başka kafa.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 14.02.2015 08:33
salih salih

Gezizekalılar provakasyoncular neden ortaya çıkmıyorlar, amaçları ağaç değildi, bunu bilmeyen var mı, Bu millet chp nin nasıl bir terörist olduğunu biliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır1
cevapla 14.02.2015 06:50
omer faruk omer faruk

sonunda bır gören oldu AYDINDAKI ağaç katliamını

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 14.02.2015 03:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.