Bugünkü
Takvim

Tarihi çağrı Nevruz'da

ABONE OL
Tarihi çağrı Nevruz'da
Çözüm süreci trafiği dün de devam etti. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP'li Sırrı Sürayya Önder ile dün öğle saatlerinde, Meclis'te sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin bir bölümüne, Çözüm Kurulu üyesi olan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da katıldı. Önder, sürece yönelik kaygılarını ve düşüncelerini Akdoğan'a ilettiklerini söyledi. Önder, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın iki hafta içinde müzakerelerin başlayacağına yönelik sözlerine ilişkin olarak, "Onu düzelttik arkadaşlar" cevabını verdi. Abdullah Öcalan'ın 21 Mart'ta vereceği Nevruz mesajında, silahlara veda çağrısı yapacağı iddia edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.