Bugünkü
Takvim

El Cezire 'Amal'ına ulaştı

ABONE OL
El Cezire 'Amal'ına ulaştı
ABD'li ünlü aktör George Clooney'nin avukat eşi , amacına ulaştı. Ünlü avukat, Mısır'da darbe yönetimi tarafından 411 gündür hapiste tutulan El Cezire muhabirleri Muhammed Fehmi ve Bahir Muhammed'in tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını sağladı. Fehmi'nin ayrıca 33 bin dolar kefalet ödeyeceği bildirildi. Bir sonraki duruşmanın 23 Şubat'ta yapılacağı duyuruldu. Bu arada söz konusu gazeteciler Müslüman Kardeşler lehine haber yaptıkları iddiasıyla 2013'te tutuklanmıştı. Avukat Amal Clooney, Muhammed Fehmi'nin serbest kalması yönünde görüşmeler yapmak için geçtiğimiz hafta Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi'den randevu talep etmişti. Bu girişimden sonra gazetecilerin dünkü duruşmada serbest bırakılması ise Amal'ın başarısı olarak yorumlandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.