Bugünkü
Takvim

Havuz problemi!

, cemaatin emniyetçisi ve savcısı ile röportaj yaptı. Cumhuriyet'e genel yayın yönetmeni olarak atandı. İlk yazısında "havuz medyası" iftirasına sarıldı. Ancak gazetesinin arkasında olan ve aralarında 'ın da bulunduğu patronları hatırlamadı!

ABONE OL
Havuz problemi!
Yazarı Mustafa Balbay 4 yıl hapis yattı. Eski imtiyaz sahibi merhum , gözaltına alındı. Ancak bunları umursamadı. Ergenekon, Şike ve Gezi baskınlarını yapan eski emniyetçi Nazmi Ardıç'tan talimat alırken TAKVİM'e yakalandı. Ardından cemaatin savcısı Celal Kara'yla röportaj yapıp Cumhuriyet'te yayınladı.

Dündar,
Fethullah Gülen'e olan bu hizmetinin karşılığını aldı. Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet'e genel yayın yönetmeni olarak atandı. İlk yazısında paralel örgütün kullandığı "havuz medyası" yalanına sarıldı. Ancak Dündar, Türkiye'nin istikrarını hedef alan Gezi provokasyonunun sponsoru ve Gülen örgütünün destekçisi olan patronlarının oluşturduğu kirli havuzu gözden kaçırdı.

TAKVİM, Cumhuriyet Gazetesi'nin İstanbul Ticaret Odası'ndaki (İTO) sicil kayıtlarına ulaştı. Buna göre Cumhuriyet, iş adamlarının oluşturduğu "havuz'"sayesinde yayın hayatını sürdürüyor. İTO kayıtlarına göre, merkezi Şişli'de bulunan gazete Yenigün Holding AŞ.'ye bağlı Yenigün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık AŞ. adıyla çıkıyor. Cumhuriyet'in arkasında iş adamı, medya patronları ve gazetecilerin de bulunduğu 186 hissedardan oluşan bir 'havuz' var. En büyük hissedar ise Yenigün Haber Ajansı. İkinci büyük hissedar Cumhuriyet Vakfı.

KIRAÇ VE KARAMEHMET...

Vakıftan sonra sırasıyla iş adamı İnan Kıraç, T Medya (Mehmet Emin Karamehmet), Aydın Doğan, Ali Haydar Veziroğlu, Server Tanilli gibi isimler değişik miktarlarda gazetenin hisselerine sahip. Osman Berkmen, Zekeriya Temizel, İlhan Selçuk, Mustafa Ali Balbay, Gürbüz Çapan ve Kenan Tekdağ gibi isimler ise 2005- 2010 arası gazetenin yönetim kurulundan ayrılmış.

Turgay Ciner'in sahibi olduğu Park Holding de 2012 yılındaki genel kurulda şirketin yönetimini bırakmış. Şu an şirkette Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç, Başkan Yardımcısı Akın Atalay ve Yönetim Kurulu Üyesi Önder Çelik olarak görünüyor.

Ali OKTAY-Mesut ALTUN

kalan karakter 1000

ali san ali san

Türkiye'nin süper parababaları, Türkiye'nin en komünist gazetesinin sahipleri oluyorlar.Bu nasıl iş ağa...

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 12.02.2015 14:13
ibilgili ibilgili

körlerle sağırlar birbirlerini ağırlar.onların gözü vardır görmezler, kulaklarrı var işitmezleri kalpleri var hissetmezler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır1
cevapla 12.02.2015 10:03
mehmet mehmet

bilmeyen var mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır2
cevapla 12.02.2015 09:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.