Bugünkü
Takvim

Genelkurmay: 14 kişi yakalandı

Genelkurmay: 14 kişi yakalandı
Genelkurmay Başkanlığı, dün önemli bir olayı kamuoyuyla paylaştı. Karargahtan yapılan açıklamaya göre Gaziantep Oğuzeli'den IŞİD'e katılmak için Suriye'ye geçmeye çalışan 14 kişi yakalandı. Bir istihbaratı değerlendiren Ani Müdahale Gücü, termal kameralar aracılığıyla sınırda 10-15 kişilik bir grup tespit etti. Grup, 9 Şubat Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında sınıra yaklaşınca operasyon yapıldı. Bir anda neye uğradıklarını anlayamayan 14 kişilik grup, IŞİD'e katılamadan yakayı ele verdi. Şahıslardan birinin Türk olduğu belirlendi. Aralarında Rus, Kazak, Özbek, Tatar ve Çeçenlerin de olduğu 13 kişi sınırdışı edilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.