Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.02.2015 Gazete
ABONE OL

Sisi'den randevu istedi

Sisi'den randevu istedi
Ünlü aktör George Clooney'nin avukat eşi Emel Clooney, Mısır'da yaklaşık 400 gündür tutuklu bulunan el Cezire muhabirlerinden Muhammed Fehmi'nin serbest bırakılması için devreye girdi. Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi'ye bir mektup gönderen Emel Clooney, Fehmi'nin özgürlüğüne kavuşması konusunu bizzat görüşmek için randevu istedi. Mısır yetkili makamları henüz mektuba resmi bir yanıt vermezken, Clooney konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gazetecinin serbest bırakılmamasının hiçbir açıklamasının olmadığını vurguladı. , daha önce de Mısır'a ayak bastığı takdirde tutuklanacağı yönünde resmi makamlardan üstü kapalı bir tehdit aldığını duyurmuş, Kahire yönetimiyse Clooney'ye yönelik herhangi bir kısıtlamanın bulunmadığını kaydetmişti. Aynı zamanda Kanada vatandaşlığı da bulunan Mısırlı gazeteci Muhammed Fehmi, sınır dışı edilme yoluyla serbest kalabilmek için Mısır vatandaşlığından resmen vazgeçmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.