Bugünkü
Takvim

'de keyfi

Kandil'de dağcılık keyfi
Çözüm süreciyle birlikte olaylardan dolayı hiç kimsenin uğramadığı Hakkari bölgesinin önemli dağlarından biri olan 3365 yüksekliğindeki Dağı'na yıllar sonra ilk defa kış tırmanışı yapıldı. Reşko Doğa Sporları Kültür Derneği üyesi ve Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Naci Ertunç ve beraberinde bulunan 7 dağcı, önceki gün Yüksekova ilçesinden 33 kilometre uzaklıkta bulunan Basamak köyüne gitti. Köy sakinlerinden Kamil ve oğlu Salih Huzaman'ın evine misafir olan dağcılar, öğle yemeğinden sonra Kandil Dağı çıkış rotasını belirlemek amacıyla keşif yaptılar. Keşiften sonra başlayan kar yağışının durmasını bekleyen dağcılar, Sabah saat 05.00'te harekete geçtiler. Köyün dışına çıkan dağcılar, saat 06.30'da zirve yüksekliği 3365 metre olan ve parkur uzunluğu 7,5 kilometre bulunan Kandil Dağı'na çıkmayı başardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.