Bugünkü
Takvim

Milyonluk bacak

Beton mikserinin çarptığı Hülya Önemli tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Açılan davada mahkeme genç kadını haklı buldu. Önemli, 1 milyon 122 bin liralık rekor kazandı

ABONE OL
Milyonluk bacak
Trafik canavarı her yıl yüzlerce kişinin canını alıyor, bir o kadar kişinin de sakat kalmasına yol açıyor. 43 yaşındaki Hülya Önemli de, canavarın sakat bıraktığı yüzlerce kişiden sadece biri... Ancak Önemli'nin farkı, hakkını sonuna kadar arayıp, rekor bir kazanması... İstanbul Sultangazi'de Eski Edirne Asfaltı 18. Sokak kavşağında yolun karşısına geçmeye çalışan Hülya Önemli, Salih Boz'un kullandığı beton mikserinin çarpması sonucu ağır yaralandı. Hastanede 1.5 yıl tedavi gören, ayakları felç kalan ve yüzde 75 iş göremez raporu verilen, evli ve 5 çocuk annesi Önemli, maddi-manevi tazminat davası açtı. Gaziosmanpaşa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya Önemli'nin avukatı Alpay Artunay katıldı. İstanbul Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'nin raporunda mikser şoförü Boz'un kazada yüzde 100 kusurlu olduğu, Önemli'nin ise kusurunun bulunmadığı belirtildi.

ŞOFÖR YÜZDE 100 KUSURLU
Mahkeme, mikser şoförü Boz, çalıştığı firma ve sigorta şirketinin, Önemli'ye 208 bin 173 lirası kalıcı sakatlık, 368 bin 973 lirası bakıcı gideri, 30 bin lirası manevi tazminat olmak üzere, diğer masraflar ve 7 yıllık yasal faiziyle 1 milyon 122 bin lira ödemesine karar verdi. Önemli'nin avukatı Artunay, müvekkilinin maddi durumun kötü olduğunu, geçim sıkıntısı çektiğini belirterek, kusuru ve sorumluluğu bulunan kişiler aleyhinde açtıkları tazminat davasında mahkemenin yasal faizleri ve diğer masraflarla 1 milyon 122 bin lira tazminat ödenmesine hükmettiğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.