Bugünkü
Takvim

Yurtsuz cemaat!

ABONE OL
Yurtsuz cemaat!
Fethulah Gülen, devlet içinde devlet kurmak istedi. Emniyetten eğitime kadar tüm kurumlara adamlarını yerleştirdi. Darbe girişimi ortaya çıkınca vatandaşın uğradığı mağduriyet de bir bir belgelendi. İşte o mağdurlardan biri de üniversite öğrencisi R.Y. idi. İzmir'de yaşayan genç kız, Afyon Kocatepe Üniversitesi'ni kazandı. Burada bir yurda yazıldı. Ancak yurt, paralel yapıya ait çıktı. R.Y., devlet yurdu açılınca 15 gün kaldığı bu yurttan ayrıldı. Ancak paralel yurdun yetkilileri, genç kızın ailesinden 1 yıllık ücreti istedi. Aile parayı ödemeyince de eve haciz geldi. Aile, "15 gün için 1 yıllık yurt parası istenir mi" diyerek karara tepki gösterdi.

kalan karakter 1000

çelebi çelebi

Ben bunların yurtlarında 1990-1991 yılında lisedeyken bilmeyerek 1 yıl kaldım.Ben ve benim gibi öğlenci arkadaşlar akşam geç çıkıyorduk okuldan. yurda döndüğümüzde yemek kalmamış oluyordu.ahçıdan peynir ekmek istiyorduk vermiyordu, gidin kantiden yiyin diyordu bize..kantin yurda ait.o satten sonra dışarı çıkıışta yasak.tost dışarıda 2 lira ise kantinde 3-4 lira.mecburen o kantinden bişeyler alıyorduk.o zaman anlamıştım bunların Allah rızası ile işlerinin olmadığını.Allah bildiği gibi yapsın hepsini o'na havale ediyorum.
Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.02.2015 21:50
Hakki Hakli Hakki Hakli

Bu Ceteyi bir arada tutan ne Bediüzzaman Said Nursî'nin yolunu takip etmek, ne Nurculuk, ne de Islam'a hizmet, sadece PARA.....!!!
O PARA da sakirtlere bol bol HASHAS almak icin lazim! Almazlarsa ayilirlar ve itaatsizlik gösterirler!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 05.02.2015 18:45
YARKO YARKO

PARA LELCILERIN ISMINDEN BELLI DEGILMI.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 05.02.2015 17:17
Necat Necat

benim yigenleriminde yurt ücretlerini kestiler bunlar kan emici haksız kazanç peşinde zengin parası olan çocukların peşindelerdi artık havalarını alırlar Devlet yurdunda kalıyorlar dinlerini adam akıllı idrak ediyorlar ALLAH cc.Hz.devletimize zeval vermesin önderlik yapnların yollarıda açık olsun önümüzdeki seçimlerdede kaos çıkaranlar çıkarmaya çalışanlar havalarını alacak İNŞALLAH

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır3
cevapla 05.02.2015 16:34
muhtar muhtar

Himmet gecesine katılan bir esnaf,iflas ettiği halde imzalamış olduğu senedin parasını icra ile almışlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 05.02.2015 15:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.